Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następny dodatek do Destiny już bez wersji PS3 i X360?

Jest też data premiery.

Następne rozszerzenie do sieciowej strzelanki Destiny - Rise of Iron - najprawdopodobniej nie ukaże się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Ups

Odpowiedzialne za grę studio Bungie nie potwierdziło jeszcze tych doniesień, ale na oficjalnej stronie firmy ujawniono już pierwszą ilustrację i krótki opis - zapewne przedwcześnie, i wymieniając tylko na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Jest też data premiery: 20 września.

Szczegóły poznamy zapewne dzisiaj wieczorem, gdy Bungie oficjalnie zaprezentuje rozszerzenie podczas pokazu na żywo, zaplanowanego na godzinę 19.

Tymczasem karta produktu w sklepie Xbox ujawnia więcej detali: akcja toczy się za zawalonym murem na Kosmodromie, w lokacji o nazwie The Plaguelands (dzięki, NeoGAF).

Twórcy przygotowują podobno misje fabularne, nowy strike i raid, przestrzeń społecznościową, kolejny rodzaj wroga, sporo ekwipunku oraz podniesienie limitu poziomów Light.

Destiny już od jakiegoś czasu dociera do limitów możliwości PlayStation 3 i X360. W ubiegłym roku posiadaczy tych konsol w wersji z 4 GB pamięci musieli zadbać o dodatkowe miejsce na zewnętrznym napędzie. Niektóre animacje już teraz ograniczone są do sprzętu obecnej generacji.

Możliwe, że Bungie nigdy nie chciało takiej segregacji graczy. Jednak w obliczu opóźnienia Destiny 2 i zamienienia planowanego na ten rok sequela właśnie na Rise of Iron, bazowa gra musi „wystarczyć na dłużej”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze