Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Frostpunk otrzyma w tym roku nowy scenariusz i inne dodatki

Wszystko za darmo.

Przedstawiciele warszawskiego 11 bit studios poinformowali o swoich planach dotyczących rozszerzenia Frostpunk o nową zawartość. Gra otrzyma w tym roku kilka darmowych dodatków, w tym nowy scenariusz.

Najwcześniej, bo jeszcze w czerwcu, pojawi się tryb Survivor. To typ rozgrywki dla doświadczonych graczy, którzy szukają wyzwania jeszcze większego, niż zapewnia wysoki poziom trudności - informują deweloperzy na forum Steam.

Kolejny krok to wprowadzenie podstawowych możliwości personalizowania mieszkańców i automatonów. W planach jest jedynie dodanie opcji nazywania postaci, jednak w przyszłości pojawi się więcej elementów.

Plan na 2018 rok

Następny dodatek to nowy scenariusz, zatytułowany The Builders. „Nie możemy teraz nic ujawnić. Powiedzmy jedynie, że macie powody do ekscytacji” - piszą deweloperzy. W planach jest również niekończący się tryb sandbox oraz narzędzie do robienia zdjęć.

Twórcy podkreślają, że to nie koniec przygody, a jedynie plan na 2018 rok. Kolejne 12 miesięcy to następne dodatki. Trwają również prace nad poprawą stabilności gry i wyeliminowaniem błędów.

Frostpunk to połączenie city buildera ze strategicznym survivalem. Tworzymy miasto w nieprzyjaznych, mroźnych warunkach i staramy się utrzymać mieszkańców przy życiu, dbając o napływ surowców.

W okolicy premiery, przychody z Frostpunk czterokrotnie przewyższyły wynik This War of Mine - poprzedniej produkcji 11 bit studios. Zespół pracuje nad nową grą - tajemniczym Projekt8.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze