Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Frostpunk pracują nad nową grą - Projekt8

Plus: wyniki sprzedażowe Frostpunk.

11 bit studios przeprowadziło coroczną konferencję inwestorską firmy. Poinformowano, że przychody ze sprzedaży Frostpunk czteroktornie przewyższają wynik This War of Mine, a zespół pracuje nad nowym projektem.

Przedstawione dane dotyczą okresu 14 po premierze omawianych produkcji. Co ciekawe, przychody z This War of Mine są 16 razy większe niż te uzyskane po premierze Anomaly - pierwszej produkcji zespołu. Strategia osadzona w czasach epoki lodowcowej osiągnęła więc wynik 64-krotnie lepszy niż debiutancki tytuł 11 bit studios.

Deweloperzy podkreślają, że pierwszy raz pracowali w tak dużym zespole, nagrali muzykę w studio i wydali grę w 7 językach. Ponadto, poinformowano o planach stworzenia z Frostpunk gry-usługi. „Chcemy by tytuł przez lata dostarczał nowych emocji. Nasz plan dotyczący przyszłej zawartości ujawnimy jeszcze w maju” - czytamy w prezentacji.

Twórcy pracują już nad nową produkcją, określaną jako Projekt8. Nie zdradzono zbyt wielu informacji, ale gra będzie „inna niż Frostpunk” i zaoferuje nowe dylematy, narrację, doznania i emocje.

- Powiemy więcej o Projekt8 kiedy będziemy gotowi. Trwają prace. To nowa gra, w której będziemy znów bazować na emocjach graczy, rozwiązywaniu dylematów - tłumaczą deweloperzy (dzięki, Business Insider).

11 bit studios zamierza wykorzystać potencjał rynkowy This War of Mine, obrazowany przez niemal 700 tys. graczy posiadających produkcję na tak zwanych wishlistach, czyli spisie interesujących tytułów. Gra otrzyma między innymi dwie kolejne części historii.

We Frostpunk wcielamy się w zarządcę Nowego Londynu - ostatniego bezpiecznego miasta. Podczas zabawy staramy się uchronić mieszkańców przed śmiercią. „Musimy stale walczyć z niedoborem surowców, śmiertelnym mrozem, głodem czy chorobami - i to naprawdę mocno przykuwa do monitora” - czytamy w naszej recenzji Frostpunk.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze