Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Firewatch nową grą od byłych twórców The Walking Dead i Mark of the Ninja

Eksploracja i tajemnica.

Popularna wśród twórców niezależnych tematyka eksploracji świata i rozwiązywania zagadek jest tematem przewodnim także dla gry Firewatch, powstającej w założonym we wrześniu ubiegłego roku studiu Campo Santo.

Wcielamy się bohatera imieniem Henry, który opuszcza miejski zgiełk na rzecz odstępów leśnych, gdzie podejmuje pracę jako obserwator, ostrzegający przed pożarami. Za pomocą radia kontaktujemy się jedynie z naszą szefową - Delilah. Pewnego dnia „coś dziwnego” powoduje, że prowadzona postać opuszcza swoją wieżę i wyrusza w dzicz, by „odpowiedzieć na pytania i podjąć personalne wybory”.

Prace są na wczesnym etapie, a premierę zaplanowano na 2015 rok, na PC, Maca i Linux. Twórcy nie wykluczają także konwersji na konsole. Całość powstaje na silniku Unity.

Za projekt odpowiadają ludzie, którzy w przeszłości tworzyli między innymi Mark of the Ninja i przygodówkę The Walking Dead. Wśród założycieli znaleźć można dyrektora kreatywnego i projektanta z Telltale - Jake'a Rodkina, kolejnego projektanta i scenarzystę z tego studia - Seana Vanamana, producenta Mark of the Ninja - Nelsa Andersona oraz artystę z doświadczeniem zebranym podczas pracy w Studio Ghibli, Lucasfilm, Sony czy Mondo - Olly'ego Mossa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze