Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Tomb Raider już oficjalnie. Producentką gwiazda nowego Indiany Jonesa

Amazon wykłada pieniądze.

Amazon potwierdził oficjalnie, że pracuje nad serialem na bazie gier Tomb Raider. Scenarzystką i główną producentką jest Phoebe Waller-Bridge, znana najlepiej za sprawą serii „Współczesna dziewczyna” od BBC.

Jeśli ogłoszenie nie jest niespodzianką, to jest tak zapewne dlatego, że teraz potwierdzono po prostu doniesienia, które The Hollywood Reporter ujawnił już w styczniu obecnego roku.

Szczegóły na temat fabuły są obecnie skąpe, choć można bezpiecznie założyć, że główną bohaterką będzie Lara Croft, podróżująca po całym świecie w poszukiwaniu grobowców. Amazon dodaje jedynie, że projekt trafi do Prime Video w ponad 240 krajach na całym świecie, ale nie podano na przykład, kiedy może to nastąpić i kto wcieli się w słynną archeolog.

Kto w roli Lary?Zobacz na YouTube

„Gdybym mogła powiedzieć o tym mojej nastoletniej wersji, to chyba by eksplodowała” - zapewnia Phoebe Waller-Bridge. „Tomb Raider był ogromną częścią mojego życia i czuję się niesamowicie zaszczycona, że mogę go przenieść do telewizji, z tak pełnymi pasji współpracownikami”.

„Lara Croft wiele dla mnie znaczy, podobnie jak dla wielu innych osób. Nie mogę się doczekać tej przygody. Z nietoperzami i wszystkim innym” - dodaje kobieta, która zajmuje się wieloma dyscyplinami sztuki filmowej. Ostatnio pojawiła się choćby w produkcji „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”, ale jako aktorka.

Warto dodać, że serial to tylko jeden z projektów na licencji Tomb Raider. Powstaje oczywiście gra, ale mamy na myśli fakt, że wytwórnia dj2 Entertainemnt zajmuje się obecnie filmową adaptacją, a jest także anime „Tomb Raider” dla Netfliksa.

Read this next