Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sąd zadecyduje o przyszłości lootboxów w serii FIFA na terenie Belgii?

Wszczęto postępowanie.

Jak informuje portal GamesIndustry.biz, belgijska prokuratura wszczęła postępowanie karne w sprawie lootboxów w FIFA 18 i 19. Niewykluczone więc, że sprawę paczek z kartami w grze Electronic Arts rozstrzygnie sąd.

Gdy Belgijska Komisja ds. Gier w kwietniu wydała opinię na temat lootboxów w grach, firmy Activision Blizzard, 2K Games i Valve pod groźbą kar finansowych usunęły skrzynie z gier na terenie Belgii. Electronic Arts postanowiło jednak nie zastosować się do poleceń.

Chodzi o pakiety kart w popularnym trybie Ultimate Team. Komisja uznała je za hazard, jednak przedstawiciele EA przekonywali, że losowanie odbywa się zgodnie z prawem. Nie usunięto więc kart z Fify 18, nie ma też żadnych informacji o podobnych planach dotyczących Fify 19.

Valve, 2K Games i Activision Blizzard zastosowały się do instrukcji

Ze względu na odmowę, belgijska prokuratura wszczęła postępowanie karne na wniosek Komisji ds. Gier. Biorąc pod uwagę wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli EA, koncern jest gotowy do obrony swoich racji w procesie sądowym.

Zobacz: Demo FIFA 19 - kiedy premiera, co warto wiedzieć

Niewykluczone, że sąd uzna, iż karty FUT nie można zaliczyć do hazardu. W takim wypadku Komisja postara się wpłynąć na prawo - przekonuje dyrektor generalny.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze