Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fallout 76 - hakerzy okradają graczy z ekwipunku

Na publicznych serwerach.

Nieuczciwi gracze Fallout 76 stworzyli narzędzie, które w wersji PC pozwala okradać pozostałych uczestników zabawy z posiadanego ekwipunku.

O sprawie poinformował użytkownik forum Reddit o pseudonimie TonyQuark. Internauta twierdzi, że hakerzy opracowali metodę, dzięki której potrafią zdobyć bronie, pancerze i inne elementy wyposażenia napotkanych osób. Rozwiązanie działa tylko na publicznych serwerach.

Narzędzie jest szczególnie niebezpieczne, ponieważ ofiara musi jedynie pojawić się w polu widzenia złodzieja (odległości wczytywania obiektów), którego zaś nie można zidentyfikować. Kradzież nie wymaga też wchodzenia w bezpośrednią interakcję.

Fallout 76 osadzone jest w postapokaliptycznym uniwersum

Warto jednak zaznaczyć, że bezpieczne pozostają kapsle i wyposażenie przechowywane w pojemnikach. Nie zagrożona jest również bezpośrednia wymiana oraz handel z innymi graczami.

TonyQuark radzi, by do czasu zablokowania narzędzia przez Bethesdę unikać publicznych serwerów i grać na prywatnych, choć te zarezerwowane są dla osób z wykupionym abonamentem. Sugeruje także, aby nie używać na razie najlepszych pancerzy i broni.

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Na forum Reddit twórcy zapewnili, że o problemie wiedzą, choć podkreślają, że ofiarą hakerów padła niewielka liczba graczy. Usunięcie możliwości używania metody jest dla deweloperów priorytetem - stosowna aktualizacja powinna trafić do gry w ciągu najbliższych godzin.

To oczywiście nie jedyne kłopoty Fallout 76. Sieciowa produkcja zmaga się z błędami od dnia premiery, a niedawno pojawiła się usterka, przez którą przeładowanie broni może doprowadzić do zniszczenia legendarnego pancerza.

Źródło: Reddit

Następnie: League of Legends to najpopularniejsza gra w Polsce - twierdzi Riot Games

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze