Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

League of Legends to najpopularniejsza gra w Polsce - twierdzi Riot Games

Sukces sieciowej produkcji wśród Polaków.

Przedstawiciele Riot Games twierdzą, że League of Legends - darmowa gra typu MOBA - jest obecnie najpopularniejszą produkcją w Polsce.

Niedawno odbył się Polski Weekend Gwiazd, czyli specjalny turniej, w którym zmierzyli się ze sobą najsłynniejsi gracze tytułu znad Wisły. W trakcie wydarzenia reprezentujący twórców projektu Wiktor Cegła ujawnił, że pozycja w naszym kraju cieszy się dużym zainteresowaniem.

W League of Legends wydarzenia ukazane są w rzucie izometrycznym

- Ten rok był szczególny, ponieważ League of Legends jest teraz grą numer jeden w Polsce. To jest coś, czym wcześniej nie chwaliliśmy się, ale według danych firmy, która monitoruje rynek gier komputerowych (ta firma nazywa się Newzoo), połowa polskich graczy pecetowych gra w LoL-a i jest to wynik, którego nigdy wcześniej nie było - zapewnia.

Cegła podkreślił, że to dopiero początek. W minionych dwunastu miesiącach Riot Games ponownie otworzył polski oddział studia i zajął się produkowaniem treści dedykowanych lokalnemu rynkowi. Firma zwiększyła też swoją aktywność w mediach społecznościowych.

Zobacz: League of Legends - Poradnik dla początkujących

- W przyszłym roku wracamy na eventy. Będziemy na Pyrkonie, gdzie będziemy organizowali europejski konkurs cosplayowy, w którym jurorami będą ludzie, którzy tworzyli czempiony i którzy tworzą skiny. Mam nadzieję, że dla całej społeczności i dla wszystkich cosplayerów i cosplayerek to będzie sygnał, że wracamy - dodaje.

Wydane w 2009 roku League of Legends reprezentuje gatunek MOBA - to drużynowa hybryda gry akcji i strategii czasu rzeczywistego. W rozgrywce biorą udział dwie drużyny. Celem jest zniszczenie głównej budowli kryjącej się w głębi bazy drużyny przeciwnej.

Źródło: Cybersport

Następnie: Fabuła drugiego sezonu Wiedźmina będzie bardziej skoncentrowana - obiecuje producentka serialu

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze