Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elite: Dangerous otrzyma kooperację na wieloosobowych statkach

I opcję zmiany wyglądu postaci.

Kosmiczny symulator Elite: Dangerous otrzyma w przyszłym roku możliwość sieciowej współpracy załogi w ramach jednego statku, a także opcję modyfikowania wyglądu postaci.

Kapitan Gracz

Nowości będą częścią rozszerzenia Horizons, debiutującego jeszcze w tym roku. Kolejne elementy dodatku - a raczej nowej edycji gry - będą jednak wydawane przez następne miesiące, jeszcze w 2016 r.

„Współpraca załogi pozwoli latać tym samym statkiem razem ze znajomymi, co zwiększy intensywność i koleżeństwo podczas wspólnych misji!” - napisali deweloperzy w komunikacie do użytkowników.

„Będziecie mogli dzielić lub wspólnie zarządzać bronią, wieżyczkami i systemami lotu, by zwiększyć efektywność” - czytamy dalej.

„Mowa nawet o pilotowaniu pokładowego myśliwca i współpracy ze statkiem-matką” - czytamy dalej. „To szczególnie użyteczne w przypadku bardzo dużych jednostek handlowych, które pojawią się w drugim sezonie.”

„Drugi sezon” to właśnie określenie produkcji wraz z nowościami z pakietu Horizons. Współpraca na pokładzie oznacza bliższy kontakt z innymi graczami, więc odpowiedzialne za prace studio Frontier Developments wprowadzi także możliwość stworzenia i zmodyfikowania wyglądu postaci.

Inna innowacja z rozszerzenia - dostępna jeszcze w tym roku - to opcja lądowania na powierzchniach planet. Piloci będą mogli zwiedzać lokacje za pomocą Scaraba - pierwszego z pojazdów lądowych.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze