Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex otrzymał sporą aktualizację - 4K na konsolach i nie tylko

Można też ułatwić zabawę.

Firmy Piranha Bytes oraz THQ Nordic informują o publikacji nowej łatki dla Elex. Duża aktualizacja wprowadza wsparcie dla rozdzielczości 4K na konsolach, naprawia błędy i dodaje nowe ustawienia poziomu trudności.

Jeśli o liczbie pikseli mowa, to o ultra HD wspomniano wyłącznie w przypadku PS4 Pro. Nie wiemy jednak, czy jest to wartość natywna, czy też skalowana. Można założyć, że Xbox One X otrzyma podobne możliwości w przyszłości.

Prawie jak Mad Max

Nowe ustawienia poziomu trudności to możliwość włączenia wyższych obrażeń zadawanych przez bohatera, zmniejszenie obrażeń otrzymywanych od przeciwników oraz ograniczenie punktów wytrzymałości, jakie są potrzebne do wykonania wszystkich czynności w walce.

W opcjach graficznych na PC pojawiły się też dodatkowe opcje wygładzania krawędzi: FXAA T2x oraz SMAA T2x.

Do tego całe mnóstwo poprawek błędów, głównie w zadaniach - usunięto nielogiczne dialogi, zbalansowano nagrody i oferty w sklepach, dodano lub przesunięto znaczniki na mapie i tak dalej. Pełną listę znaleźć można na Steamie.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Są też zmiany w systemie pogodowym oraz oświetleniu, wprowadzenie brakujących, białych kamieni szlachetnych, jakże przydatne wyłączenie obrotów przy dwukrotnym wciśnięciu klawisza kierunkowego, aktualizacja wyglądu wybranych tekstur i tym podobne.

„Format zabawy z serii Gothic powraca raz jeszcze. Wykreowany świat i fragmenty opowieści wciągają, lecz wydaje się, że liczne rozwiązania zakorzenione w przeszłości obecnie częściej męczą, niż bawią” - głosi nasza recenzja Elex.

Elex to RPG akcji z widokiem zza pleców postaci. Walka odgrywa istotną rolę. Bohater może używać zarówno mieczy, toporów i tarcz, jak też pistoletów i karabinów. Dostęp do niektórych elementów ekwipunku będzie związany z przystąpieniem do jednej z frakcji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze