Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - Miasto pod Kopułą: misje poboczne, cz. 2

Zadania: Spisywanie umowy, Środki bezpieczeństwa, Zapewnienie spokoju, Podejrzane interesy, Splądrowane przez łupieżców.

Na kolejnej stronie zadań pobocznych związanych z lokacją Miasta pod Kopułą zostały opisane misje, które początek mają w mieście, ale ich akcja przenosi gracza poza mury miejskie.

Poniżej zostały opisane następujące zadania:


Misja: Spisywanie umowy

 • Zlecający: Darrell.
 • Cel: naprawić antenę, która służy do komunikacji między Miastem pod Kopułą a Hort.
 • Doświadczenie: 400 (za skalibrowanie anteny) + 200 (gdy doniesiesz o powodzeniu misji Lutzowi); nagroda: 112 Kryształków (od Lutza za skalibrowanie anteny) + 150 Kryształków (od Darrella, gdy podłożyłeś pluskwę).

Banitę Darrella (1), zleceniodawcę tego questu, znajdziesz przy północnym murze miasta. Porozmawiaj z nim, aby rozpocząć to zadanie. Odeślę cię do mechanika Lutza.

Lutza (2) znajdziesz niedaleko - pracuje na murze miejskim. Porozmawiaj z nim. Okaże się, że połączenie z Hortem zostało przerwane. Twoim zadaniem będzie przywrócić dawny porządek rzeczy. Zanim udasz się w miejsce, gdzie znajduje się konsola, którą należy naprawić, porozmawiaj z Darellem. Ten wręczy ci pluskwę, która po zamontowaniu, pozwoli podsłuchiwać Kleryków.

Udaj się do celu misji (3 - metalowa konstrukcja z anteną). Na miejscu uważaj na przeciwników, w szczególności na Albów. Wejdź na szczyt wieży. Zdecyduj, czy chcesz jedynie skalibrować antenę, czy również podłożyć pluskwę. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, wróć do Lutza po nagrodę, a zadanie zakończy się. Druga opcja jest bardziej opłacalna, gdyż nie dosyć, że otrzymasz nagrodę od Lutza, to jeszcze wynagrodzi cię Darrell, lecz musisz pamiętać, że twoje działania spowodują obniżenie obronności Miasta pod Kopułą.

Mapa misji: Spisywanie umowy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Środki bezpieczeństwa

 • Zlecający: Erich.
 • Cel: dostarczać Lutzowi regulator do naprawy kopuły .
 • Doświadczenie: 200 (gdy zaniesiesz Lutzowi części zapasowe) + 200 (za ukończenie zadania); nagroda: 150-700 Kryształków.

Ericha (1) spotkasz przy wejściu do wyżej położonej części Miasta pod Kopułą, gdzie urzęduje Alois. Porozmawiaj z nim, a ten wręczy ci części zapasowe do kopuły, która otacza miasta. Należy je zanieść do technika, Lutza (3). W drodze do niego zaczepi cię Riley (2), i poprosi cię o oddanie regulatora. W zamian zaproponuje ci 100 Kryształków (jeśli zainwestowałeś trzy lub cztery punkty w umiejętności: postaci, to możesz wymusić dodatkowe wynagrodzenie).

Jeśli się nie zgodzisz na propozycję Rileya, oddaj części Lutzowi, a następnie udaj się do Ericha, który podziękuję ci za pomoc i wręczy Kryształki.

Jeżeli jednak zdecydowałeś się współpracować z Rileyem, ten zmodyfikuje regulator i poprosi, abyś wręczył go Lutzowi. Technik będzie miał obiekcje co do części, które mu przyniosłeś. Możesz przyznać się, że regulator został zmodyfikowany przez Banitę, co zakończy zadanie tak, jakbyś w ogóle odebrał części od Rileya. Jeśli wmówisz Lutzowi, że taki regulator otrzymałeś od Ericha, to ten go zamontuje bez wahania. Wróć do Ericha po nagrodę, a także wstąp do Rileya, który wręczy ci dodatkowe 50 Kryształków za pomyślne - dla niego - ukończenie zadania.

Pamiętaj, że jeśli wręczysz Lutzowi zmodyfikowany regulator, to spowoduje to obniżenie obronności Miasta pod Kopułą.

Mapa misji: Środki bezpieczeństwa.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Zapewnienie spokoju

 • Zlecający: Gotfryd.
 • Cel: dostarczyć elex w umówione miejsce.
 • Doświadczenie: 200-1200; nagroda: 84 Kryształki od Snake'a lub 165 Kryształków (od Hansa) + 100 Kryształków (jeśli wymusisz zapłatę na Gotfrydzie).

Jeśli wykonałeś powyżej opisywane zadanie (Spisywanie umowy), i tym samym naprawiłeś dla Kleryków konsolę, to Gotfryd (1) będzie mógł zlecić ci tę misję. Spotkasz go przed główną siedzibą Kleryków w Mieście pod Kopułą. Poprosi cię o dostarczenie elexu w umówione miejsce (2), gdzie masz spotkać się z grupą wysłaną z Hort.

Jeśli podłożyłeś pluskwę w urządzeniu nadawczym, na miejscu spotkasz Snake'a i Banitów, którzy zabili Kleryków. Możesz oddać im elex albo ich zabić. Gdy zdecydujesz się na tę pierwszą opcję, otrzymasz 200 punktów doświadczenia i 84 Kryształki, ale zadanie zostanie anulowane.

W przypadku gdybyś jednak chciał odkupić swoje winy, nie zgadzaj się na przekazanie skrzyni Banitom, którzy w odwecie zaatakują cię. Zabij ich i udaj się na spotkanie z Hansem (3). Ten Kleryk przebywa niedaleko od miejsca, w którym aktualnie przebywasz (idź tunelem na wschód; znajdziesz go pod mostem).

Donieś Klerykowi, że zabiłeś Banitów, oraz oddaj mu skrzynię z elexem. Ten podziękuje ci i wręczy 165 Kryształków. Wróć do Miasta pod Kopułą i donieś Gotfrydowi o powodzeniu misji. Możesz od niego wymusić 100 Kryształków (wzrost Oziębłości) albo tego nie robić, by twoja Oziębłość zmalała.

Mapa misji: Zapewnienie spokoju.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Podejrzane interesy

 • Zlecający: Paige.
 • Cel: rozwiązać problem z dostawą broni.
 • Doświadczenie: 500-1400; nagroda: 200-375 Kryształków.

Porozmawiaj (1) z Paige. Poprosi cię, abyś odebrał broń od jej dostawcy, który znajduje się niedaleko teleportu: Firmowa własność: Środkowa Abessa. Zanim to zrobisz, możesz donieść o tym Aloisowi (2), przywódcy Kleryków, ale ostateczną decyzję o tym komu pomożesz, podejmiesz w dalszej części zadania.

Udaj się w miejsce, gdzie przebywa Radok (3) - dostawca broni. Podczas rozmowy z nim zapyta cię, czy pomożesz mu walce z Klerykami, którzy niedługo go zaatakują. Od tej decyzji zależeć będzie, jak potoczy się dalsza część misji, którą możesz rozwiązać na cztery sposoby.

 • Pomóż Radokowi w walce z Klerykami, a otrzymasz 800 pkt. doświadczenia oraz 75 Kryształków. Wróć do Paige i przekaż jej dostawę broni, a otrzymasz 400 pkt. doświadczenia i oraz 300 Kryształków. Idź jeszcze do Aloisa, aby usunąć wpis z dziennika o zadaniu, jednak nie uzyskasz już żadnych innych nagród.
 • Pomóż Radokowi w walce z Klerykami, a otrzymasz 800 pkt. doświadczenia oraz 75 Kryształków. Wróć do Aloisa i oddaj mu broń, by zdobyć 600 pkt. doświadczenia i 150 Kryształków. Idź jeszcze do Piage, aby zakończyć zadanie.
 • Zabij Radoka (100 pkt. doświadczenia) i zabierz z jego ciała skrzynię z bronią, a także Raport Radoka z jego skrzyni. Następnie udaj się do Paige i przekaż jej dostawę, za co otrzymasz 400 pkt. doświadczenia oraz 300 Kryształków. Rozmowa z Aloisem zakończy zadanie.
 • Zabij Radoka (100 pkt. doświadczenia) i zabierz z jego ciała skrzynię z bronią, a także Raport Radoka z jego skrzyni. Następnie udaj się do Aloisa i przekaż mu dostawę, za co otrzymasz 600 pkt. doświadczenia oraz 200 Kryształków. Rozmowa z Paige zakończy zadanie.
Mapa misji: Podejrzane interesy.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Misja: Splądrowane przez łupieżców

 • Zlecający: Albert.
 • Cel: odbić posterunek z rąk łupieżców.
 • Doświadczenie: 400.

To zadanie nie rozpoczyna się - ani też nie rozgrywa się - w Mieście pod Kopułą. Jej przebieg ma miejsce na tamie w Abessie.

Alberta (1) wraz z grupą Kleryków spotkasz na drodze na tamie (południowa strona zapory). Opowie ci o łupieżcach, którzy zajęli stację benzynową (2). Poprosi cię o pomoc w odbiciu tego posterunku. Podczas dialogu będziesz miał możliwość wyboru, czy chcesz zaatakować przeciwników samotnie, czy z pomocą Kleryków. Jeśli nie chcesz stracić swoich sojuszników, lepiej będzie walczyć w pojedynkę.

Mapa misji: Splądrowane przez łupieżców.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.Udaj się na drugą stronę tamy, tam gdzie mieści się stacja paliwowa, i rozpraw się z łupieżcami. Gdy pokonasz wszystkich przeciwników, donieść Albertowi o wykonaniu zadania. Ten podziękuje ci, a misja zakończy się.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze