Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - Edan: misje poboczne, cz. 1

Zadania: Niezbędne by przetrwać, Nowy teren, Czeka, Zguba myśliwego.

Misje poboczne w Edanie do świetna okazja do zgarnięcia nieco Kryształków (Elexitu) oraz zebrania doświadczenia. Wykonując questy dla Berserków, pomożesz im w ich problemach, co - jeśli należysz już do tej frakcji lub do niej pretendujesz - pozwoli lepiej wczuć się w sytuacje, w której się znajdują.

Poniżej opisane zadania, zaprowadzą cię w różne części Edanu, a także do Abessy i Tavaru. Zaleca się podejść do tych misji, mając postać, która posiada dobry ekwipunek i przynajmniej kilka zdobytych poziomów doświadczenia.


Misja: Niezbędne by przetrwać

 • Zlecający: Kornir.
 • Cel: Znaleźć broń Kornira.
 • Doświadczenie: 1200; nagroda: 1 Kryształek.

Kornir (1 na mapie misji: Niezbędne by przetrwać) poprosi cię, abyś przyniósł mu jego zagubioną broń. Znajduje się ona za budynkiem konwertera (2 na mapie misji: Niezbędne by przetrwać), idąc od strony obozowiska zleceniodawcy. Broń leży na ziemi, ale jest chroniona przez Kolosa bojowego, który stoi tyłem do ciebie. Na wczesnym etapie gry ten robot będzie dla ciebie potężnym przeciwnikiem, więc lepiej z nim nie zadzierać.

Dlatego wejdź w tryb skradania i zajdź przeciwnika od tyłu. Zabierz broń leżącą obok niego i niezauważenie ucieknij. Jeżeli będziesz ostrożny, to Kolos nie zwróci na ciebie uwagi. Wróć do Kornira i zwróć mu jego broń.

Mapa misji: Niezbędne by przetrwać. Zakradnij się po cichu i zabierz broń Kornira.

Misja: Nowy teren

 • Zlecający: Ragnar.
 • Cel: sprawdzić posterunki Berserków w Abessie i w Tavarze.
 • Doświadczenie: 600-800; nagroda: 500-725.

Zadanie będzie dostępne po wykonaniu misji: Zawsze jest coś do zrobienia. Ragnar (3 na mapie misji: Nowy teren) poprosi cię, abyś sprawdził, co się dzieje na posterunkach w Abessie (1 na mapie misji: Nowy teren) i Tavarze (2 na mapie misji: Nowy teren).

Mapa misji: Nowy teren (I).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

1. Abessa - udaj się do Thorgala (1 na mapie misji: Nowy teren), który zajmuje się ochroną Wszechserca. Porozmawiaj z nim, a opowie ci ogrodnikach i o farmie. Udaj się tam (4 na mapie misji: Nowy teren). Porozmawiaj z Rockiem, który nie będzie chciał wrócić do swoich obowiązków, bo chce zostać Banitą. Możesz go nakłonić, żeby wrócił do Thorgala poprzez: zastraszenie (wzrost Oziębłości), zapłacenie mu 90 Kryształków lub przekonanie go (wymagana Charyzma na poziomie minimum 2).

Wróć do Thorgala, kiedy uda ci się przekonać namówić Rocka do powrotu. Otrzymasz 400 punktów doświadczenia i 123 Kryształki jako nagrodę.

Zamiast przekonywać Rocka do powrotu do swoich obowiązków, możesz zaproponować mu pomoc w przedostaniu się do Tavaru (podzadanie: Nowy Banita). Aby wykonać zadanie, musisz dostarczyć mu osiem butelek wody, sześć porcji suchego mięsa i Naprawioną wyrzutnie granatów. Wodę i mięso znajdziesz w świecie gry lub kupisz u handlarzy (np. w Goliet: u Orana - wodę, u Kowala zbroi - mięso). Broń znajdziesz w skrzyni w budynku (5 na mapie misji: Nowy teren) w obozie pod Miastem pod Kopułą - tam gdzie ukrywają się Banici.

Gdy dostarczysz wszystko, o co poprosił Rock, otrzymasz 200 punktów doświadczenia i 175 Kryształków. Wróć do Thorgala i powiedz, co się stało z ogrodnikiem.

Mapa misji: Nowy teren (II).

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

2. Tavar - gdy dotrzesz na miejsce (2 na mapie misji: Nowy teren), będziesz świadkiem walki pomiędzy Maxem a Garaldem. Jeśli nic nie zrobisz Max zabije Garalda. Musisz zdecydować, po której stronie się opowiesz (jeśli za Berserkami - zabij Maxa, jeśli za Banitami - zabij Garalda lub nic nie rób).

Zabijając Maxa, porozmawiaj z Garaldem. Poprosi cię o przyniesienie mu pięć Małych eliksirów uzdrawiających (misja: Eliksiry uzdrawiające dla Garalda), za co otrzymasz 400 punktów doświadczenia i 150 Kryształków.

Jeśli odwiedziłeś obydwa posterunki Berserków, wróć do Ragnara i zdaj mu relacje. Niezależnie jakie wyborów dokonałeś wcześniej, otrzymasz od Ragnara 400 punktów doświadczenia i 400 Kryształków.


Misja: Czeka

 • Zlecający: Geron.
 • Cel: Zabić cztery Wędrujące raptory oaz ich Przywódcę.
 • Doświadczenie: 1400; nagroda: 250 Kryształków i Szpony (x5).

Gerona (1 na mapie misji: Czeka i Zguba myśliwego) spotkasz w lesie na południe od Goliet. Opowie ci o ataku raptorów, jeśli wyciągniesz z niego trochę informacji. Stworzenie znajdziesz niedaleko (2 na mapie misji: Czeka i Zguba myśliwego). Gdy zabijesz wszystkie kreatury (w razie problemów zwab je do miejsca, gdzie znajduje się Geron), wróć do zleceniodawcy. Otrzymasz doświadczenie, a rozmawiając z nim ponownie, dorzuci nagrodę.

Mapa misji: Czeka i Zguba myśliwego.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.Misja: Zguba myśliwego

 • Zlecający: Lennart.
 • Cel: Odnaleźć zagubiony łuk.
 • Doświadczenie: 400-1200; nagroda: 15-80 Kryształków i/lub futro (x3).

Lennart (3 na mapie misji: Czeka i Zguba myśliwego), uczyń Gerona, poprosi cię o odnalezienie jego łuku, który znajduje się niedaleko (4 na mapie misji: Czeka i Zguba myśliwego). Pilnuje go dwóch Foldronów - silnych przeciwników. Zabij ich lub wykradnij łuk, i ucieknij.

Jeśli odniesiesz go Lennartowi otrzymasz łącznie 1200 punktów doświadczenia, Kryształki i futro, ale Geron nie będzie tym faktem zachwycony. Gdy oddasz łuk Geronowi, to ten da ci więcej Kryształków niż jego uczeń, ale zyskasz zdecydowanie mniej punktów doświadczenia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Editor

Marcin jest koordynatorem działu poradników.

Komentarze