Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elex - misje poboczne: Edan, cz. 2

Zadania: W poszukiwaniu wskazówek, Oczyszczanie lasu, Podnośnik, Mechanik w opałach.

Kolejna część zadań podobnych, które rozgrywają się w Edanie. Tym razem, opisywane poniżej misje rozgrywają się daleko od Goliet, ale nadal w krainie Berserków. Odnajdziesz albskich separatystów, o losie których będziesz musiał zdecydować, a także pomożesz przy naprawie podnośnika, który służty jako winda do przemieszczania się pomiędzy Doliną Wyklętych a bezpiecznym obszarem.

Poniżej zostały opisane zadania:


Misja: W poszukiwaniu wskazówek

 • Zlecający: Hakon.
 • Cel: zlokalizować grupę Albów.
 • Doświadczenie: 400-800.

Od Hakona (1 na mapie misji: W poszukiwaniu wskazówek), którego znajdziesz niedaleko domu Angrima, otrzymasz zadanie. Polega ono na zlokalizowaniu grupy Albów, których poszukuje Berserk. Poda ci on trzy lokalizacje misjc, gdzie prawdopodobnie odnajdziesz albskich separatystów. Hakonowi zależy na zabiciu ich.

Miejscem, gdzie rozgrywać się będzie to zadanie to Dolina Wyklętych w Edanie. Użyj teleportu: Wielki podnośnik, by przedostać się bliżej obszaru misji. Idąc od strony zachodniej, za mostem w punkcie: 2 natrafisz na trzech Wygnanych, którzy po krótkim dialogu zaatakują cię. W miejscach: 3 i 4 nie będzie Albów, zatem udaj się do punktu: 5, gdzie spotkasz separatystów. Porozmawiaj z Nezolem.

Mapa misji: W poszukiwaniu wskazówek.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Okaże się, że separatyści odłączyli się od Albów z Xakoru i nie wiedzą, co ze sobą począć. Nezol poprosi cię o wstawiennictwo u Hakona. Wypytując go o Albów, którzy na nich polują, zaproponuj, że zajmiesz się nimi (misja: Oczyszczanie lasu.

Uwaga! Jeśli chcesz wykonać misję: Oczyszczanie lasu (opisana poniżej), nie zabijaj jeszcze Nazola i pozostałych separatystów.

Misję w W poszukiwaniu wskazówek można wykonać na kilka sposobów.

 • Zabij separatystów (musisz zaatakować ich pierwszy poprzez wyciągnięcie broni i zadaniu uderzenia). Wróć do Hakona po nagrodę: Miecz i 250 Kryształków. Łącza ilość punktów doświadczenia, jaką otrzymasz wybierając tę opcję to: 800.
 • Oszczędź separatystów, ale zdradź Hakonowi, gdzie się ukrywają. Otrzymasz od niego 250 Kryształków i 400 punktów doświadczeni za zakończone zadanie. Gdy wrócisz do schronienia separatystów, Albowie nie będą już żyć. Porozmawiaj z Berserkami, którzy będą stali przy ciałach. Otrzymasz zadanie: Albowie to Albowie. Wróć do Hakona i porozmawiaj z nim. Rozmowa może zakończyć się polubownie (200 pkt. doświadczenia) lub pojedynkiem z Hakonem (300 pkt. doświadczenia).
 • Oszczędź separatystów, ale nie zdradzaj Hakonowi (okłam go) miejsca, gdzie się ukrywają. Otrzymasz od niego 250 Kryształków i 400 punktów doświadczenia za zakończone zadania. Wróć do Nazola, a w podziękowaniu wręczy ci 250 Kryształków. Jeśli wybierzesz tę opcję, to w późniejszym etapie gry Berserk może cię przejrzeć, co doprowadzi do walki między wami.
 • Oszczędź separatystów, a Hakonowi oświadcz, że nie wyjawisz miejsca, gdzie przebywają Albowie. Wtedy cię atakuje, za co otrzymasz łącznie 500 punktów doświadczenia. Wróć do Nezola, a otrzymasz od niego 250 Kryształków

Misja: Oczyszczanie lasu

 • Zlecający: Nazol.
 • Cel: zabić pięciu Osłabionych Albów.
 • Doświadczenie: 800; nagroda: 250 + 500 Kryształki.

Gdy znajdziesz schronienie separatystów (podczas wykonywania misji: W poszukiwaniu wskazówek ), porozmawiaj z Nazolem (1 na mapie misji: Oczyszczanie lasu). Wypytaj go o Albów, którzy ich ścigają. Poprosi cię o zabicie napastników.

Udaj się do miejsca, gdzie przebywają Osłabieni Albowie (2 na mapie misji: Oczyszczanie lasu). Walka z nimi to nie lada wyzwanie, gdyż trzymają się razem. Wywabienie ich pojedynczo nie wchodzi w grę. Wykorzystać można zawalony most, z którego rzucaj im pod nogi granaty lub skorzystać z innej broni obszarowej, gdy przeciwnicy będą stali blisko siebie.

Mapa misji: Oczyszczanie lasu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po pokonaniu Albów wróć do Nezola po nagrodę. Jeśli zabiłeś elexetora Parseka (podczas wykonywania misji towarzyszy: Zołza), to odbierz również od Nazola nagrodę w wysokości 500 Kryształków.


Misja: Podnośnik, Mechanik w opałach

 • Zlecający: Sten.
 • Cel: naprawić podnośnik.
 • Doświadczenie: 100 (za znalezienie zębatki) + 400 (za ukończenie zadania: Podnośnik) lub 200 (za ukończenie zadania: Mechanik w opałach).
Mapa misji: Podnośnik.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Stena znajdziesz niedaleko koła zębatego w fortyfikacji Wielki podnośnik w zachodniej części Edanu (1 na mapie misji: Podnośnik). Zepsuł się podnośnik, którym można było zjeżdżać do Doliny Wyklętych. Teraz jest uszkodzony, gdyż ktoś ukradł zębatkę. Jeśli przyciśniesz Stena (odpowiednio wysoki poziom umiejętności Rzemiosła i Przetrwania), okaże się, że to on za tym stoi. Nawet gdy odkryjesz tę tajemnicę, będziesz mógł podjąć się tego zadania.

Zębatka leży na skale przy wodospadzie (2 na mapie misji: Podnośnik). Użyj plecaka odrzutowego i zeskocz z drewnianego podestu w dół. Udaj się do miejsca, gdzie znajdziesz część podnośnika. Wróć do Stena. W tym celu użyj szybkiej podróży do teleportu: Wielki podnośnik.

Zębatka leży na skale przy wodospadzie, na rozwidleniu rzeki.


Jeśli obiecasz Stenowi, że nie wyjawisz jego tajemnicy, ten naprawi podnośnik, i zadanie zakończy się. W przeciwnym razie - gdy odmówisz mu wsparcia - zaatakuje cię, co zakończy misję niepowodzeniem, ale rozpocznie się quest: Mechanik w opałach.

W ramach tego zadania, udaj się do Ragnara do Goliet. Opowiedz mu o Stenie i zepsutym podnośniku. Naczelnik Berserków wyśle ekipę, która naprawi zepsute urządzenie, a cały wątek zostanie ukończony.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze