Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziś premiera Wiedźmina 3

Trzy lata pracy i półtora miliona zamówień przedpremierowych.

Po ponad trzech latach pracy i półtora miliona zamówień przedpremierowych, Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje oficjalnie na półkach sklepowych na całym świecie.

Największa polska superprodukcja dostępna jest od północy na PC, PlayStation 4 i Xbox One - choć wybrani szczęśliwcy kupili grę już w sobotę.

Pieska nie ma, teraz jest świnka

Więcej szczegółów na temat tytułu znaleźć można w naszej obszernej recenzji, także w formie wideo: „Wiedźmin 3 to arcydzieło, a pod wieloma względami po prostu najlepsza i najbardziej fascynująca gra ostatnich lat. Urzeka wizją artystyczną, zniewala ogromnym światem, pochłania opowieścią”.

Przedstawiciele CD Projektu poinformowali, że na całym świecie złożono już ponad półtora miliona zamówień przedpremierowych gry. Oznacza to przyrost pół miliona preorderów w tydzień, co najlepiej świadczy o podekscytowaniu polską produkcją.

Gracze zainteresowani wersją PC powinni pobrać nowe sterowniki graficzne i zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi.

Nvidia przygotowała już odpowiednie biblioteki, posiadacze kart AMD muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Odsłona na komputery osobiste jako jedyna będzie wymagała aktywacji - więcej szczegółów znaleźć można w naszej wiadomości.

Kontrowersje nadal wywołuje oprawa graficzna. Własną opinię wyrobić można na podstawie materiałów porównawczych, a najlepiej - oczywiście sięgając po grę.

Dostępna jest także aktualizacja premierowa. Digital Foundry zdążyło przetestować łatkę na Xbox One - na dokładne testy wszystkich platform przyjdzie jeszcze poczekać.

Rozpoczęliśmy już także prace nad poradnikiem do Wiedźmina 3. Dziki Gon to gra wyjątkowo obszerna, oferująca w porywach nawet i 200 godzin rozgrywki. Przygotowanie kompletnego przewodnika zajmie nam na pewno kilka tygodni, ale można już zapoznać się z podstawowymi i ciekawymi informacjami.

Wraz z premierą pobierzemy równie pierwsze dwa z szesnastu obiecanych dodatków DLC. W planach są także dwa większe rozszerzenia, za które trzeba będzie zapłacić.

Akcja Wiedżmina 3 dzieje się krótko po wydarzeniach z drugiej odsłony. Nilfgaard podbił Temerię i za chwilę rusza do ataku na pozostałe ziemie Północy. Geralt i Vesemir przeczesują pole niedawnej bitwy, natrafiając na ślady czarodziejki Yennefer.

Poniżej znaleźć można imponującą animację, świetnie wprowadzającą w klimat produkcji. Jest też zwiastun premierowy, ale tego nie możemy polecić z czystym sercem - ze względu na spoilery.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły