Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin 3 na PC z aktywacją przez Internet w dniu premiery

W pudełku kody na GOG.

CD Projekt ujawnił kilka szczegółowych informacji, przygotowując graczy na debiut pudełkowej wersji Wiedźmina 3 na PC, zaplanowany na 19 maja.

Gdzie ta wiosna?

Jak podano na oficjalnym forum dyskusyjnym, do aktywacji premierowego wydania potrzebna będzie jednorazowa aktywacja przez Internet, polegająca na pobraniu jednego pliku. Twórcy zapewniają, że proces będzie szybki i ma zapobiec przedwczesnemu „wyciekowi” danych.

Plik pobierzemy „ręcznie” z dedykowanej strony lub automatycznie, podczas instalacji. Edycje gry kupowane już po premierze nie będą wymagały takiej aktywacji - jedynie nakład premierowy.

Zgodnie z obietnicami, pudełkowy Wiedźmin 3 na PC pozbawiony będzie zabezpieczeń DRM, lecz w opakowaniu znajdziemy kod, który można wykorzystać na GOG, by opcjonalnie aktywować grę.

Rozgrywka będzie możliwa bez tego kroku, lecz tylko kopie zarejestrowane na GOG będą upoważnione do odebrania obiecywanych, darmowych dodatków DLC oraz innych bonusów, takich jak cyfrowe komiksy czy ścieżka dźwiękowa.

„To dla nas jedyny sposób, by rozróżnić uczciwych graczy kupujących tytuł i piratów, ściągających grę z Internetu” - czytamy na forum.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się 19 maja także na PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze