Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 - Przełom: Frank, furgonetka

Pościg za ciężarówką, uratowanie Franka, trucizna.

Przełom to dwudziesta druga misja główna w Dying Light 2, która rozpoczyna się bezpośrednio po poprzednim zadaniu, Veronika. W jej trakcie uratujesz życie Franka i odkryjesz bazę Rzeźnika.


Na tej stronie:


Udaj się do kantyny, zaprowadź Juana na spotkanie, chroń Franka

Na początku zadania skieruj się za znacznikiem misji do kantyny, gdzie czeka cię rozmowa z Frankiem. Po krótkiej rozmowie i serii scen przerywnikowych, podejdź do stojącego przy barze Juana (znacznik misji), by porozmawiać i z nim.

Udaj się teraz na spotkanie na piętrze kantyny, by obgadać kolejne kroki. Po wszystkim wyjdź na zewnątrz, zeskocz na niższe piętro i porozmawiaj ponownie z Juanem. Po krótkiej wymianie zdań Frank zostanie zaatakowany.

Po zeskoczeniu na dół rozpraw się z przeciwnikami i porozmawiaj z Frankiem leżącym przy autobusie. Będziesz musiał podjąć tutaj decyzję - czy ścigasz ciężarówkę czy pomożesz Frankowi. Ta druga opcja (1) jest znacznie lepszym wyborem, gdyż pozwoli ci uratować mu życie i doprowadzić do najlepszego zakończenia w grze. Zakładamy, że właśnie ją wybierzesz.


Poproś Margaret o pomoc, znajdź 5 ziół wodnych

Juan zaleci, byś udał się do Margaret po pomoc. Skieruj się za znacznikiem misji i wejdź do obozu otoczonego wodą. Wdrap się na piętro (2) oznaczonego budynku i wejdź do środka, by porozmawiać ze znachorką.

Wyjdź z budynku i wskocz do wody w oznaczonym przez misję miejscu. Korzystając ze zmysłu przetrwania namierz zioła wodne (3). Wejdź w interakcję z krzakiem, by zebrać część potrzebną do antidotum. Powtórz cały proces czterokrotnie, by zebrać wszystkie 5 ziół.

Po wszystkim wyjdź na powierzchnię i skieruj się do Franka przebywającego w kantynie. Masz ograniczony czas, więc się spiesz. Wbiegnij do oznaczonego przez misję pomieszczenia, by wywołać rozmowę. Możesz tam wyjawić informację od zielarki, że renegaci nie używają tego typu trucizny (4).


Ścigaj furgonetkę renegatów

Opuść kantynę i wdrap się na dach budynku wskazany przez znacznik misji. Wtedy też namierzysz sygnał ciężarówki (5), za którą musisz podążać. Trzymaj się cały czas dachów i/lub korzystaj z paralotni - jeśli zejdziesz na ziemię, utracisz sygnał i będziesz musiał ponownie wdrapać się na budynek.

Gdy dotrzesz na miejsce, furgonetka wjedzie do budynku. Skręć w prawo od bramy, wdrap się po elewacji (6) i wskocz przez dziurę (7) do budynku.

Wewnątrz znajdziesz drzwi (8), przez które musisz przejść. Gdy tylko wejdziesz z nimi w interakcję, wyświetli się informacja, że przejście przez nie zainicjuje prolog, który uniemożliwi ci ukończenie pozostałych wątków.

Nie musisz się jednak przejmować - wymusi to jedynie przystąpienie do dwóch kolejnych, ostatnich misji głównych. Po ich ukończeniu - i ukończeniu samej gry - będziesz mógł kontynuować rozgrywkę by zebrać pozostałe znajdźki czy podjąć się aktywności pobocznych. Gdy przejdziesz przez drzwi, misja ta dobiegnie końca.

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - Veronika: Obserwatorium, Waltz

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dying Light 2 Stay Human

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze