Skip to main content

Noce w Dying Light 2 w końcu naprawdę straszą. Good Night, Good Luck już dostępne

Darmowa aktualizacja.

Dying Light 2 stało się jeszcze straszniejsze dzięki aktualizacji Good Night, Good Luck. Darmowy dodatek wzbogacił grę o nowe elementy i poprawione mechaniki, sprawiając przy okazji, że nocne wypady na miasto będą od teraz prawdziwym wyzwaniem.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego opisu aktualizacji, Good Night, Good Luck skupia się na zwiększeniu napięcia, horroru i przede wszystkim poziomu trudności w nocnych starciach z zombiakami. Lokacje będą znacznie ciemniejsze, a przeciwnicy liczniejsi i silniejsi. Eksploracji będą towarzyszyły niepokojące dźwięki, by jeszcze lepiej zadbać o wysokość ciśnienia u graczy.

Zmiany dotkną także systemu parkour. Jak czytamy dalej, do gry dodano sporo nowych animacji, a sterowanie postacią w powietrzu powinno być teraz bardziej komfortowe. Weterani serii będą mogli skorzystać z utrudnienia, które sprawi, że Aiden nie będzie już wykonywał akrobacji automatycznie.

Good Night, Good Luck jest już dostępne do pobrania za darmo na wszystkich platformach. Jednocześnie w grze wystartowała akcja „Bloody Night”, czyli limitowane wydarzenie, podczas którego będziemy mogli zdobyć unikalne przedmioty i elementy kosmetyczne. Event potrwa do 13 lipca. Twórcy zapraszają także na transmisję na żywo, podczas której poznamy zapewne dalsze plany na rozwój gry. Start dziś na Twitchu o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Na koniec warto wspomnieć, że oprócz mniejszych aktualizacji, Techland pracuje także nad większym dodatkiem fabularnym. Premierę nienazwanego jeszcze rozszerzenia przesunięto jednak na 2024 rok. „Decyzja o poświęceniu większej ilości czasu na dopracowanie gry wynika z naszego zaangażowania w dostarczenie najlepszego możliwego rozszerzenia fabularnego z nową mapą i mechanikami” - wyjaśnili twórcy.

Read this next