Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dostrojone światła - mod do Fallout 4

Mod zmieniający wartości oświetlenia w grze, tworząc mroczny efekt ciemności.

Pustkowia Wspólnoty, mimo nuklearnych wypaczeń, nie słyną z najstraszniejszego klimatu. Owszem - są lokacje jak Morze Blasku czy Galeria Pickmana, które potrafią wywołać dreszcz grozy. Mimo wszystko, Fallout 4 nie ukrywa przed nami wielu strachów w cieniach zakurzonych pomieszczeń.

Mod dostrajający oświetlenie sprawia, że lampy, reflektory i wszystkie źródła elektrycznego światła, stają się bardziej klimatyczne. Pokrywają mniejszą powierzchnię, jednocześnie będąc bardziej wyrazistymi w ciemności.

Mrok wynika z kolejnej funkcji moda - sprawia on, że znikają „fałszywe światła”. Są to źródła tworzące wrażenie wzroku przyzwyczajającego się do panującej ciemności, dzięki nim w podstawowej grze możemy się poruszać w ciemnościach bez latarki. Efektem instalacji moda jest całkowite zaciemnienie miejsc nieoświetlonych.

Teraz Fallout 4 zaoferuje więcej atmosfery grozy. Zwłaszcza z idealnie do niego pasującym modem Ciemniejsze noce, o którym już pisaliśmy.


Jak działa mod?

Mod usuwa ukryte źródła światła, mające na celu stwarzanie wrażenia półmroku i przyzwyczajenia wzroku do małej ilości światła. Świetliki i blask, które rozjaśniają mrok, zostają zastąpione całkowitym brakiem oświetlenia, przez co gra nabiera większej powagi i atmosfery mroku.


Jak zainstalować moda?

Korzystając z programu Nexus Mod Manager, pobierz plik ze strony moda. Po aktywacji zmiany zostaną wprowadzone automatycznie.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Nieprzezroczysty HUD pancerza wspomaganego - mod do Fallout 4

Kolejny mod wyłącza efekt przejrzystego wnętrza Pancerza Wspomaganego. Widoczne wnętrze hełmu odda realizm i uczucie bycia zamkniętym wielkiej stalowej puszce.

Komentarze