Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM04: Kalibrator

Zadanie dodatkowe, w którym od szefa gangu Otera próbujemy zdobyć drogocenny przedmiot.

Zadanie aktywuje się, jeśli pod koniec misji głównej Powrót do formy powiedziałeś Kellerowi, że z chęcią poznasz możliwości swoich implantów, co wymaga udania się do szefa lokalnego gangu o imieniu Otmar. Aby dostać się do północnej dzielnicy skorzystaj z kolejki metra na południowym wschodzie miasta.

Podejdź do panelu przy torach i wybierz z mapy stację Palisade na północnym zachodzie. Po chwili Jensen wsiądzie do kolejki i dotrze do wybranego miejsca. Udaj się do zaznaczonego niebieską ikoną podwórka.

Właz, przez który dostaniesz się do kanałów

Rozejrzyj się po placu i zlokalizuj właz w ziemi (obrazek powyżej). Otwórz go i zacznij po drabinie schodzić do kanałów. Zejdź na sam dół. Uważaj, ponieważ znajdują się tutaj strefy, w których Adam nie może przebywać i jeśli zostanie zlokalizowany przez przeciwników, to ci otworzą ogień.

Skieruj się w lewo i przejdź przez drzwi. Trafisz do podziemnego kasyna, gdzie rozpoczniesz rozmowę z gangsterem Otarem Botkovelym. Jej przebieg wpłynie na to czy gangster odstąpi ci poszukiwany przedmiot czy też będziesz musiał go ukraść.


Zdobycie kalibratora - rozmowa

Kalibrator możesz zdobyć już podczas dialogu z Otarem. Przyda się tu ulepszenie Wzmacniacz społeczny, które poinformuje cię o charakterze gangstera i jego reakcjach na twoje wypowiedzi. Warto wiedzieć, że Otar jest człowiekiem honorowym, dumnym i lubi stawiać sprawy jasno.

Ulepszenie Wzmacniacz społeczny ułatwia prowadzenie negocjacji z Otarem

Po wysłuchaniu pierwszej części rozmowy przyjdzie czas na pierwszą decyzję, a potem na kolejne. Jeżeli chcesz załatwić sprawę samym dialogiem, to wybieraj po kolei następujące opcje wypowiedzi (znak / oznacza, że możesz wybrać jedną z zaprezentowanych opcji):

  • Prosto z mostu
  • Kontempluj/Prosto z mostu
  • Prosto z mostu/Kontempluj/Kombinuj
  • Akceptuj
Poszukiwany kalibrator znajdziesz na biurku

Po przyjęciu warunków Otara gangster powie ci, że kalibrator znajduje się w jego biurze na górze. Wystarczy teraz udać się po schodach na wyższe piętro i podnieść z biurka poszukiwany przedmiot (obrazek powyżej). Za rozwiązanie sprawy w ten sposób otrzymasz znacznie więcej punktów doświadczenia niż za opcję kradzieży.


Zdobycie kalibratora - kradzież

Jeżeli specjalnie zdenerwowałeś Otara lub rozmowa zwyczajnie ci nie wyszła, to istnieje możliwość zdobycia poszukiwanego przedmiotu w inny sposób. Opuść salę z gangsterami i udaj się w prawo.

Przesuń się pod kamerę (#1), gdy nie będzie zwrócona w twoją stronę, a następnie skieruj się do przejścia (#2) pod drewnianą platformą

W kanale znajdziesz terminal - wkradnij się do niego, aby otworzyć bramę (sprawę ułatwi zainwestowanie ulepszenie Skryte hakowanie). Rusz przed siebie uważając na kamerę (#1 na obrazku powyżej) na końcu kanału. Jeśli wejdziesz w jej pole widzenia, to zostanie uruchomiony alarm. Aby tego uniknąć przesuń się pod nią w momencie, gdy jest zwrócona w drugą stronę (możesz też rozwinąć ulepszenie Sprzężenie wizualne w implancie System radarowy przewodnik, dzięki czemu będziesz widział obserwowany przez nią obszar).

Po znalezieniu się pod kamerą poczekaj, aż odwróci się w prawo, po czym zeskocz pod drewnianą platformę z lewej (#2 na obrazku powyżej). Przejdź do jej końca, gdzie znajdziesz hipostymulant, po czym wejdź na podwyższenie z prawej.

Strażników (#1) możesz zwabiać do siebie poprzez włączanie i wyłączanie telewizora (#2)

Na skrzyniach z prawej znajdziesz torbę z nabojami i miną. Twoim celem są jednak drzwi na lewo od skrzyń - otwórz je włamując się do terminala. Trafisz do pomieszczenia z drabiną (z lewej) i szybem (z prawej).

Uwaga - jeśli wejdziesz na drabinę z lewej, to uważaj na kamerę z prawej. Za nią znajduje się pomieszczenie z dwoma przeciwnikami przy stole oraz wyjściem do bezpiecznej strefy (jeśli posiadasz wystarczająco dużo siły, żeby przepchnąć blokujący je obiekt). Jeżeli przejdziesz przez drzwi na lewo od kamery, to trafisz na podwyższenie otaczające kasyno - z lewej jest gabinet Otara, z którego trudno dostać się z tej pozycji, natomiast z prawej znajdziesz pomieszczenie z rurami, po których możesz niezauważenie wrócić do tunelu przed kasynem.

Podnieś kratę szybu z prawej i wejdź do niego. W szybie znajdziesz trój-kod, a po chwili dotrzesz do biura Otara. Ukryj się za biurkiem i przyjrzyj się strażnikowi przed tobą (#1 na obrazku powyżej).

Kiedy nikt nie będzie zwracał na niego uwagi możesz wyłączyć telewizor (#2 na obrazku powyżej) i poczekać, aż rywal się zbliży. Kiedy to nastąpi będziesz mógł go ogłuszyć. Taktyka ta sprawdzi się także w przypadku kolejnego strażnika, który może po chwili pojawić się w środku.

Aby dostać się do sejfu (#1) musisz wkraść się do terminala (#2)

Kolejnym celem jest zdobycie kalibratora. Ten znajduje się w sejfie (#1 na obrazku powyżej) stojącym w narożniku pomieszczenia. Otworzysz go korzystając z pobliskiego terminala (#2 na obrazku powyżej).


Powrót do spisu treści: Deus Ex: Mankind Divided, Rozłam Ludzkości - Poradnik, Solucja

Następnie: Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Misja poboczna SM05: Samizdat


Uwaga - w biurze Otara znajdziesz jeszcze kilka przydatnych przedmiotów (np. program Stop Robak dot. hakowania), a także laptopa, przy pomocy którego możesz wyłączyć dwie kamery oraz osłabioną ścianę z lewej - po jej zniszczeniu (wymagane jest ulepszenie Przebicie przez ścianę) stworzysz przejście pomiędzy biurem Otara, a główną częścią kasyna.

Po zdobyciu kalibratora misja zakończy się. Opuść teren kasyna w zwykły sposób, jeśli dogadałeś się z Otarem lub po cichu, jeżeli go skradłeś.

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze