Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Pancerny Pająk

Pajęczy boss.

Pancerny Pająk to przeciwnik, z którym zmierzysz się w Demon's Souls na końcu lokacji: Kuźnie (2-1) w regionie: Tunel Kamiennego Kła.

Walka z Pająkiem odbywa się w specyficznym miejscu. Aby dotrzeć do przeciwnika, musisz przejść przez długi tunel, na końcu którego znajduje się pomieszczenie, gdzie przebywa boss. Pajęczy wróg korzysta z ataków dystansowych i na bliską odległość, ale praktycznie nie zmienia swojego położenia, co nie znaczy, że jest bestią łatwą do pokonania.

Poniżej przedstawiamy porady wskazówki, dzięki którym pokonasz Pancernego Pająka:

 • Aby zadać obrażenia Pająkowi, musisz przejść przez długi korytarz. W tym czasie boss wykona kilka ataków dystansowych, przed którymi musisz się obronić.
 • Boss strzela w twoją stronę płonącymi kulami. Zasłoń się tarczą, aby uchronić się przed obrażeniami. Do tej walki wybierz tarczę, która ma najwyższą obronę przed ogniem. Jeśli wystrzeli pojedynczy pocisk, wykonuj przewrót na bok.
 • Innym atakiem dystansowym jest zarzucenie sieci na twoją postać. Sam atak nie zadaje dużych obrażeń, ale jeśli cię trafi, to przez jakiś Pająk spowolni cię - i wówczas będziesz dla niego łatwym celem.
 • Postaraj się zatem jak najszybciej dotrzeć do bossa, unikając po drodze jego ataków. Bądź cały czas w ruchu, zmieniaj pozycje podczas podążania w stronę Pająka (idź od lewej do prawej strony), aby go zmylić.
 • Kiedy się do niego zbliżysz, ten spróbuje cię uderzyć swoimi odnóżami. Dysponuje kilkoma atakami, których musisz się wyuczyć, by się przed nimi obronić.
 • Boss wykonuje cięcie odnóżami. Jest to atak o szerokim zakresie, więc - gdy zobaczysz, że przednie odnóża krzyżują się (jak na obrazku powyżej - szybko oddal się w stronę tunelu lub zasłoń się tarczą.
 • Natomiast gdy jego odnóża podnoszą się górę, Pająk po chwili uderzy nimi z impetem w ziemię. Ten atak - w przeciwieństwie do poprzedniego - ma daleki, ale nie szeroki zasięg. Możesz zatem przesunąć się na bok, aby ominąć odnóża. Jeśli ci się to uda, będziesz miał doskonałą okazję do zadania obrażeń.
 • Kiedy zobaczysz, że Pająk się trzęsie i zacznie wylewać się z niego ciemna maź, wycofaj się szybko w głąb tunelu. Maź po chwili zaleje niemal cały korytarz. Boss, po tym jak skończy wydalanie z siebie płynu, podpali podłoże. Jeśli będziesz stał na mazi, ogień zada ci obrażenia, więc - gdy tylko zobaczysz, jak Pancerny Pająk wylewa z siebie ciemny płyn - oddal się w stronę początku tunelu.
 • Jeśli stoisz w bezpiecznym miejscu, a podłoże jeszcze płonie, wylecz się, jeżeli twoja postać wymaga leczenia. Jest to bowiem doskonały moment, aby wykonać tę czynność.
 • Niestety, gdy podłoga przestanie płonąć, znowu musisz przedrzeć się przez cały tunel, by dojść do bossa. Uważaj więc na jego ataki dystansowe.
 • Kiedy będziesz już blisko przeciwnika, zaatakuj go w część przypominającą mackę (1) - jest to jego najwrażliwszy element ciała.
 • Walcząc z bossem, staraj się być blisko niego, aby móc wyprowadzić kontratak, ale jednocześnie nie stój cały czas przed nim. Kiedy oddalisz się kilka kroków od niego, możesz obserwować jego ruchy i odpowiednio zareagować. Uważaj jednak, aby za bardzo się nie oddalać, bo wówczas Pająk zacznie cię atakować ognistymi pociskami.
 • Po każdej udanej obronie po ataku odnóżami, wyprowadź kontratak. Podejdź do macki, wyprowadź 2-3 ataki i zrób kilka kroków do tyłu, aby przygotować się na jego kolejny ruch.
 • Kiedy będziesz wyczekiwał jego ataku, po którym wykonasz swój, nie stój dokładnie przed nim, a trochę z boku. Dzięki temu łatwiej obronisz się przed jego uderzeniem odnóżami.

Jeśli po walce z Pancernym Pająkiem nie wiesz, gdzie się udać, zerknij na stronę: Demon' Souls - wszystkie lokacje: kolejność, gdzie iść i co odkrywać - podpowiadamy, jakie lokacje zwiedzić i w jakiej kolejności.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Rycerz z wieży

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze