Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony przejmuje twórców Demon's Souls Remake. Bluepoint Games pracuje nad nową grą

Już oficjalnie.

  • Sony oficjalnie przejęło Bluepoint Games
  • Rozmowy w sprawie zakupu studia rozpoczęły się po wydaniu Demon's Souls Remake
  • Deweloperzy pracują nad grą, która nie jest remake'iem lub remasterem

Sony poinformowało o przejęciu kolejnego studia. Do zespołów PlayStation dołączyło Bluepoint Games, które jest odpowiedzialne za Demon's Souls Remake i nową wersję Shadow of the Colossus.

Nieznane są szczegóły transakcji, więc nie wiadomo, ile dokładnie pieniędzy japońska korporacja przeznaczyła na zakup ekipy. Aktualnie posiadająca siedzibę w Teksasie firma zatrudnia około 70 deweloperów.

To nie wszystko, ponieważ prezes Bluepoint Games - Marco Thrush - w wywiadzie dla IGN ujawnił, że studio pracuje nad grą, która nie jest remake'iem lub remasterem. Menedżer wspomina o zupełnie nowej zawartości, choć nie ujawnia żadnych detali. Zaznacza jednak, że produkcja nie ukaże się szybko, bo prace nad oryginalnym tytułem trwają dłużej.

Ponadto ogłoszono, że ostatni zrealizowany przez zespół projekt - Demon's Souls Remake - od dnia listopadowej premiery sprzedał się łącznie w 1,4 milionie egzemplarzy. Przypomnijmy, że pozycja dostępna jest tylko na PS5.

Zobacz na YouTube

Thrush i Herman Hulst - szef PlayStation Studios - wyjawili również, że negocjacje w sprawie przejęcia ekipy rozpoczęły się dopiero po ukończeniu prac i wydaniu wspomnianej produkcji.

Nieoficjalne wieści o możliwym wykupieniu studia przez Sony pojawiały się regularnie. Po raz ostatni w czerwcu, kiedy japoński komunikat o nabyciu Housemarque zilustrowano grafiką z logo Bluepoint Games.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Demon's Souls

PS5, PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze