Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - boss: Rycerz z wieży

Kolos na glinianych nogach.

Rycerz z wieży to kolejny boss w Demon's Souls na twojej liście, którego musisz zgładzić. Ten olbrzymich rozmiarów przeciwnik wydaje się, na pierwszy rzut oka, kolosem nie do pokonania. Dzięki naszym podpowiedziom, dasz radę go powalić.

Same starcie nie wymaga szczególnych przygotowań. Oczywiście musisz zaopatrzyć się w jak największą liczbę przedmiotów leczniczych. Wejdź na arenę walki z bossem z maksymalnym poziomem punktów życia. Jeśli twoja postać przybrała formę duszy, pamiętaj, że zdobycie Przyczepnego pierścienia w lokacji: Brama Boletarii znacznie ułatwi ci walkę, bo twój pasek życia zwiększy się.


Walka z bossem składa się z dwóch etapów:

  • W pierwszym - omiń bossa i wejdź po schodach na krużganki i pokonaj wszystkich kuszników, którzy obsadzili stanowiska po obu stronach dziedzińca. Pamiętaj, aby obejść dookoła cały plac i pozbyć wszystkich strzelców. Jeśli tego nie zrobisz, kusznicy będą ci przeszkadzał podczas walki z Rycerzem z wieży. Uważaj na dystansowe, magiczne ataki bossa, które posyła w twoją stronę. Wykorzystuj filary i elementy budowli, by się przed nimi osłonić.
  • W drugim - gdy pokonasz wszystkich kuszników - zejdź na dziedziniec, by zmierzyć w pojedynku z bossem.

Poniżej opisujemy właściwą fazę walki z Rycerzem z wieży:

  • Boss walczy za pomocą włóczni i tarczy, których używa do swoich ataków. Z włóczni korzysta, jeśli jesteś oddalony od niego, a z tarczy, kiedy jesteś blisko.
  • Walcz z bossem na krótkim dystansie, nie oddalaj się od niego, bo jego ataki włócznią są bardzo groźnie i nie będziesz mógł przejść szybko do kontrataku. Gdy będziesz blisko Rycerza, ten głównie będzie korzystał z tarczy, którą uderza w ziemię. Od czasu do czasu podniesie nogę i mocno uderzy nią o ziemię - jeśli będziesz blisko, otrzymasz obrażenia.
  • Atakuj Rycerza, gdy będziesz stał do niego tyłem. Celuj w łydki (1) - ustaw namierzanie (białą kropkę) na dół jego nóg - aby precyzyjnie trafić i zadać obrażenia przeciwnikowi.
  • Kiedy wyprowadzisz jeden - dwa ciosy, wycofaj się, bo boss najpewniej cię zaatakuje. Gdy zakończy swoje uderzenie, ponownie podejdź do jego nóg i zadaj obrażenia. Zwracaj uwagę na niebieskie obłoczki wokół jego nóg. Im więcej ciosów zadasz w łydkę, tym mocniejsza będzie poświata.
  • Jeśli boss obróci się w twoim kierunku, obejdź go, by ponownie za nim stanąć.
  • Podczas walki z przeciwnikiem, nie musisz każdorazowo obchodzisz go. W zależności od sytuacji i możliwości, możesz przejść pod jego nogami, by znaleźć się za jego plecami. Wówczas zwróć uwagę na atak tarczą - odsuń się od bossa, jeśli zauważysz, że chce uderzyć tarczą w ziemię.
  • Pamiętaj, aby atakować obie nogi, aby pojawił się mocno niebieski obłok na jednej i drugiej kończynie. Po zadaniu kilku-kilkunastu ciosów w obie łydki, boss runie na ziemię. Wówczas podejdź do jego głowy i wyprowadź tyle ciosów, ile zdołasz - to zada mu ogromne obrażenia. Uważaj jednak na moment upadku - jeśli bowiem będziesz zbyt blisko, siła upadku Rycerza może cię poważnie zranić.
  • Aby zabić bossa, musisz go powalić na ziemię przynajmniej dwa-trzy razy.

Po walce z Rycerzem z wieży nie będziesz mógł jeszcze odsłonić lokacji, która znajduje się za mgłą (2), póki nie zdobędziesz duszy arcydemona. Musisz udać się teraz do innego regionu Boletarii. Na stronie: Demon' Souls - wszystkie lokacje: kolejność, gdzie iść i co odkrywać podpowiadamy, jakie lokacje zwiedzić i w jakiej kolejności.

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - boss: Falanga

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze