Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - Kuźnie (2-1): winda, kowal Ed

Przechodzimy przez kopanie i odblokowujemy skrót.

W Demon's Souls odwiedzasz różne regiony Boletarii. Do Tunelu Kamiennego Kła przeniesiesz się ze Spójni, używając Klińca Króla Kopaczy.

Lokacja: Tunel Kamiennego Kła - Kuźnie (Region 2-1)

Gdy przeniesiesz się do lokacji: Kuźnie, wejdź po schodach i rozejrzyj się:

  • ścieżka na lewo (1) prowadzi do ślepego zaułka, gdzie dorwij kolorowego robaka, by zdobyć materiały do ulepszenia broni, a także zabierz przedmiot;
  • wejście (2) prowadzi do windy, którą później uruchomisz, by odblokować skrót do dalszej części lokacji;
  • u handlarza (3) zakupisz podstawowe przedmioty i materiały kowalskie;
  • ścieżka (4) prowadzi w głąb lokacji.

Idź dalej ścieżką w głąb lokacji (4). Dojdziesz do kamiennej wieży (5), z której przeciwnicy ciskają kamieniami w twoją stronę. Zbliżaj się ostrożnie do wejścia do wieży (6) - utrzymuj jednak bezpieczny odstęp. Gdy dwa kamienie spadną, szybko pobiegnij do wejścia do wieża (6).

Przejdź przez kolejne pomieszczenie, zabijając przeciwników z kilofami lub omijając ich. Dotrzesz do sali. Kiedy podejdziesz do beczek (7), zaatakują cię wilki. W pomieszczeniu za beczkami (7) znajduje się wróg, którzy strzela ognistymi kulami. Omiń pocisk i dopiero wtedy zaatakuj wroga.

Wejdź do korytarza (8) - uważaj na nieprzyjaciela, który ukrył się w rogu.

Kiedy wyjdziesz z korytarza, zeskocz poziom niżej, obejdź salę po drewnianej kładce (9) i kieruj się w stronę dźwigni (10). Uważaj na przeciwnika strzelającym ognistymi pociskami (11). Użyj dźwigni (10), a krata (12) się otworzy.

Z racji, że nie możesz wejść na poziom, z którego zeskoczyłeś, zeskocz jeszcze niżej, a znajdziesz się w miejscu, w którym walczyłeś z wilkami.

Ponownie wejdź na górę lokacji, przechodząc przez korytarz. Tym razem jednak wejdź po schodach (13) i kieruj się w stronę przejścia, które odblokowałeś (12). Jeśli chcesz koniecznie pokonać przeciwnika rzucającego pociskami, musisz liczyć się z tym, że gdy wejdziesz na drewniany mostek (14), ten zawali się. Gdy wrócisz do tego miejsca, przejdź po belce na drugą stronę. Przeciwnika możesz rozwalić z łuku, kuszy lub za pomocą czaru.

Korytarzem dotrzesz do mgły, którą przekrocz. Po drewnianych kładkach dotrzesz do pomieszczenia (15), gdzie zdobędziesz Eliksir i Odłamek smoczego kamienia. Uważaj na ogniste jaszczurki, które mogą na ciebie zeskoczyć. Strąć je z muru za pomocą łuku lub czaru

Idź dalej (16). Po prawej stronie zobaczysz lawę, którą musisz zniwelować, by dotrzeć do bossa. Najpierw jednak wejdź po schodach i zabij przeciwników.

Po lewej stronie zobaczysz mgłę (17), ty jednak idź prosto - zniszcz drewniane zasieki (18), by przejść dalej. Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, skręć w prawo.

Podejdź do mechanizmu (19) i przekręć rączkę, a winda (20) uruchomi się.

Wejdź na drewniany podest (21) windy, gdy zrówna się z podłogą, na której stoisz. Kiedy dojedziesz na sam dół, zeskocz na ziemię i porozmawiaj z kowalem Edem, u którego możesz kupić podstawowe towary, naprawić sprzęt i ulepszyć broń.

Kiedy załatwisz z nim wszystkie sprawy, wejdź na drewniany podest windy i wyjdź z niej mniej więcej w połowie drogi na górę, a znajdziesz się w miejscu, w którym rozpocząłeś podróż po tej lokacji (2), czyli niedaleko klińca: Kuźnie.

Dzięki uruchomieniu windy, odblokowałeś skrót skracający drogę w głąb lokacji.

Następnie: Demon's Souls - Kuźnie (2-1): gaszenie lawy

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Ścieżka Pana (1-2): ucieczka przed smokiem

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze