Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls ukończone w mniej niż godzinę - dzięki funkcjom PS5

Gracz wykorzystał opcje konsoli.

  • Fan Demon's Souls wykorzystuje funkcje PS5, by szybko przejść grę
  • Niedawno gracz zdołał ukończyć produkcję w nieco ponad 50 minut

Jednemu z graczy udało się ukończyć remake Demon's Souls w czasie poniżej godziny. Wyczynu dokonał korzystając między innymi ze specjalnych funkcji PS5.

W trakcie niedawnego wydarzenia charytatywnego Summer Games Done Quick użytkownik BertoPlease podjął się wyzwania jak najszybszego przejścia odświeżonej wersji gry studia From Software. Do napisów końcowych dotarł w 53 minuty i 57 sekund.

Pomocne okazały się funkcje oferowane przez PS5, dostępne tylko dla abonentów PS Plus. Przykładowo użył mechaniki Aktywności, która pozwala szybko włączać konkretne misje lub wyzwania, do błyskawicznego przełączania między lokacjami.

To nie wszystko, ponieważ użytkownik wykorzystał na swoją korzyść różne tryby wydajności gry - przełączając się między 30 FPS i 60 FPS zaburzył wykrywanie kolizji, co pozwoliło zyskać kilka dodatkowych sekund.

Speedrunnerzy często używają błędów i innych możliwości, by skrócić czas rozgrywki, a w oficjalnych konkursach przewidziano nawet osobne kategorie dla osób, które opierają się na bugach i glitchach. Podobnie jest z remakiem Demon's Souls - wyróżnia się wyniki uzyskane z pomocą funkcji PS5 i bez.

Osiągnięty podczas Summer Games Done Quick wynik nie jest jednak rekordowy. Najlepszy rezultat BeroPlease'a przy wykorzystaniu opcji PlayStation 5 wynosi 44 minuty i 4 sekundy, a bez wspomnianych mechanizmów 47 minut i 27 sekund.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze