Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Wiedźmina z 2004 roku prezentuje wczesną wersję gry

To były prostsze czasy.

Osoby zaznajomione z serią Wiedźmin znają zapewne historię produkcji pierwszej części, tworzonej przez CD Projekt Red po niepowodzeniu projektu Metropolis. Teraz można przyjrzeć się rozgrywce z wczesnej wersji gry, prezentowanej na targach E3 w 2004 roku.

Tak ładnie wtedy jeszcze nie było

Ryszard Chojnowski - znany szerzej jako „Rysław” - opowiada w filmie o samych początkach prac, gdy zakładano jeszcze, że głównym bohaterem nie będzie Geralt, a postać stworzona od podstaw przez gracza.

Widać już także podstawy izometrycznej oprawy graficznej, bazującej na bazie zmodyfikowanej wersji silnika Aurora Engine od BioWare. Są też wczesne wersje głosów, zadania, gadające zombie, nekromanta, szubienice i utopce.

System walki także różnił się w dużym stopniu od ostatecznej wersji w Wiedźminie. Twórcy początkowo planowali obsługę wyłącznie za pomocą myszy - bez użycia klawiatury. W ten sposób powstał koncept „rytmicznego” wciskania przycisków i tworzenia sekwencji wybranych ciosów.

Jak wspomina zaangażowany wtedy w prace Chojnowski, wczesną wersją gry zajmowało się 15 osób, przygotowując zamknięty obszar, przeznaczony właśnie do prezentacji.

Poniżej znaleźć można jeszcze jeden film autorstwa Rysława, opowiadający o wcześniejszych pracach nad Wiedźminem, gdy gra powstawała jeszcze na silniku klasycznej strzelanki Mortyr.

Cover image for YouTube videoHistoria Wiedźmina #2, E3 2004
Cover image for YouTube videoHistoria Wiedźmina #1, Pierwsze Demo

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wiedźmin

PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze