Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 pozwoli zwiedzić tereny poza Night City

Nie tylko miasto.

W rozmowie z Eurogamerem starszy projektant zadań w Cyberpunk 2077 - Philipp Weber - ujawnił, że w produkcji pojawi się możliwość zwiedzenia terenów położonych poza Night City.

- Można wyjść nieco… dobra, nie tyle nieco, co trochę dalej. Oczywiście w pewnym momencie gracze natkną się na naturalne ograniczenia, ale w grze znajdzie się nie tylko metropolia - tłumaczy deweloper.

W wywiadzie poruszono również kwestię obaw obaw związanych z nieliniowością. Na Gamescomie prezentowano ten sam fragment, co na targach E3, choć rozegrany inaczej. Okazało się jednak, że mimo wybrania odmiennych opcji dialogowych, jedna z sekwencji nadal kończyła się starciem z wrogiem.

Weber przyznaje, że do misji pokazywanej dziennikarzom twórcy najprawdopodobniej wprowadzą pewne modyfikacje, by zaoferować graczom większą swobodę. W finalnej wersji tytułu będzie można zrezygnować z potyczki.

- Jako projektant zadań uważam jednak, że walka gwarantuje wiele treści, w tym starcie z bossem. Jeżeli zdecydujemy się odejść… co interesującego jest w poddaniu się? Osoby decydujące się na bitwę, zmierzą się z silniejszym przeciwnikiem - wyjaśnia.

Deweloper potwierdził także, że w produkcji pojawi się cyberpsychoza - stan wywoływany nadużywaniem wszczepów. W papierowym RPG oznaczał zakończenie zabawy, więc w grze studia CD Projekt Red przyjmie nieco inną formę, choć szczegółów nie ujawniono.

Nadużywanie wszczepów wywoła cyberpsychozę

Webera zapytano też o netrunnera - klasę, która siecią posługuje się niczym magią. Projektant zaznaczył, że gracze chcący rozwijać postać w tym kierunku, mogą liczyć na dodatkowe sposoby realizacji misji. Przykładowo infiltrując chronioną placówkę, staną przed szansą przejęcia kontroli nad wieżyczkami, by wykorzystać broń przeciwko wrogom.

Cyberpunk 2077 zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Data premiery nie jest znana.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły