Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 grywalny od początku do końca

Nowe informacje po pokazie na Gamescom 2018.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, demo Cyberpunk 2077 zaprezentowane podczas targów Gamescom różniło się od pokazu z E3. Najważniejsze informacje i ciekawostki zebrała w tekście redakcja Engadget.

CD Projekt Red ogłosiło, że grę można już przejść od początku do końca, ponieważ wątek fabularny jest już gotowy. Deweloperów wciąż czeka jednak wiele pracy nad poprawą błędów i uzupełnieniem brakujących assetów (elementów gry).

Prezentację zakończono podobnym ujęciem na Night City, co podczas E3, ale tym razem w nocy. Dzięki licznym, neonowym znakom rozświetlającym mrok, widok przypomina rzekomo sceny z filmowego „Blade Runnera”. Podczas pokazu poruszono też temat nazwy gry i motywacji bohatera.

- Cząstka „punk” w nazwie nie oznacza tylko rock and rolla, seksu, narkotyków i tak dalej - powiedział Richard Borzymowski, producent gry. - To również walka przeciwko systemowi.

- Chcemy, aby to była osobista opowieść. Nie tworzymy historii o ratowaniu świata ani niszczeniu systemu - dodaje Borzymowski.

Zaprezentowano też ekran wyboru postaci. Oprócz płci głównego bohatera, zdecydujemy ponadto o przeszłości protagonisty, uzupełniając informacje o traumatycznych wydarzeniach i innych szczegółach z życia V.

Głównym bohaterem pokazu był tym razem V w męskiej wersji. Rankiem, po udanym napadzie i nocy imprezowania, z łóżka postaci wychodzi mężczyzna, tak jak w przypadku żeńskiej V. Dziennikarze Engadget wspominają też, że zaprezentowano nową broń - miecz z polem magnetycznym, odbijającym pociski.

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze