Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Counter-Strike 2 nadchodzi. Valve tak jakby ujawniło grę

Chodzi o znak towarowy.

CS:GO na silniku Source 2 to już niemal pewniak. Valve podjęło kroki prawne, które jasno wskazują, że Counter-Strike 2 faktycznie nadchodzi.

Jak zauważa serwis PCGamesN, korporacja złożyła do amerykańskiego urzędu patentowego wniosek o rejestrację znaku towarowego „CS2”. Stało się to zaledwie kilka dni temu, 14 marca.

Gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, o jaką grę chodzi, warto zajrzeć do sekcji „powiązanych własności” w dokumencie. Tutaj Valve wpisało dwa numery seryjne: 5857738 oraz 5857740, a dotyczą one właśnie rejestracji znaków towarowych Counter-Strike oraz CS:GO. Można więc powiedzieć, że to pierwsza „oficjalna” informacja od właściciela Steama, że faktycznie kroi nam się nowy CS.

Źródło: PCGamesN

Dotychczasowe, niepotwierdzone jeszcze informacje mówiły właśnie o grze zwanej roboczo „Counter-Strike 2” i wiele wskazuje na to, że właśnie taki tytuł ostatecznie otrzyma CS:GO na silniku Source 2.

Przypomnijmy, co dla CS-a oznacza przejście na nowy silnik. Mowa o ładniejszej grafice - a więc lekkim podniesieniem wymagań sprzętowych - zwiększeniem tickrate’a z 64 do 128 (a więc większej responsywności) i ulepszonym systemie matchmakingu. Według dziennikarza Richarda Lewisa gra jest gotowa, a beta ma się odbyć jeszcze w marcu. Trzymamy za słowo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze