Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Call of Duty: WW2 pokaże „akcję meczu” w stylu Overwatch

Ciekawe inspiracje.

Testy beta sieciowej strzelanki Call of Duty: WW2 rozpoczęły się na PS4 (dla posiadaczy zamówień przedpremierowych) i fani zdążyli zauważyć już pewną ciekawą innowację.

Całość inspirowana jest zapewne „akcją meczu” z Overwatch. Okazuje się bowiem, że deweloperzy ze Sledgehammer Games zrezygnowali z pokazywania ostatniego zabójstwa na końcu meczu, na rzecz, no właśnie, interesującego zagrania.

Medal za akcję meczu

Jest jeszcze wcześnie, więc nie do końca wiadomo, jak system funkcjonuje. Wygląda na to, że jest kilka rodzajów zagrań, które Call of Duty: WW2 premiuje i rozpoznaje jako warte uwagi.

W jednym z meczów stosowny medal - Brązowa Gwiazda - trafił to gracza, który według produkcji wykonał „heroiczną obronę”, eliminując dwóch wrogów, którzy chcieli zabić jego towarzysza.

Zmiana już teraz chwalona jest przez graczy w serwisach społecznościowych. Ci zapewniają, że takie podejście jest dużo ciekawsze niż prezentowanie za każdym razem ostatniego zabójstwa - niekiedy bardzo nudnego.

Powtórka poniżej, w okolicach 7:25.

Twórcy Call of Duty: WW2 oraz Overwatch to oczywiście dwa studia należące do Activision Blizzard, lecz takie inspiracje są nowością. W przypadku tej pierwszej produkcji idą zresztą nieco dalej. Założyciel Sledgehammer Games przyznał w jednym z wywiadów, że centralny hub trybu sieciowego inspirowany był miastem Orgrimmar z World of Warcraft.

Zamknięte testy wersji beta dla preorderów startują 25 sierpnia, tylko na PlayStation 4, ale w okresie 1 - 4 września zagrają już posiadacze PS4 i Xbox One.

Call of Duty: WW2 debiutuje 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły