Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzeczka w Call of Duty zakończona śmiertelną strzelaniną. Jest ostatni wyrok sądu

Rodzina ofiary dostanie pięć milionów dolarów odszkodowania.

Rada miejska amerykańskiego miasta Wichita sfinalizowała ugodę, kończąc tym samym trwającą od pięciu lat sprawę zabójstwa 28-letniego Andrew Fincha. Śmierć mężczyzny była wynikiem sprzeczki dwóch graczy Call of Duty - jeden z nich postanowił z zemsty wezwać do domu kolegi z drużyny policję, ale pomylił adresy.

O sprawie informuje serwis Kotaku. Adrew Finch zginął w 2017 roku od strzałów policjanta Justina Rappa. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie na numer alarmowy, że w jednym z domów doszło do morderstwa i przetrzymywania zakładników. Policja otoczyła dom i wezwała do wyjścia. Kiedy Finch wyszedł na ganek, w jego stronę padły strzały. Zmarł później w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń, a według policjanta ofiara miała sprawiać wrażenie sięgania po ukrytą broń.

Później samobójstwo popełniła także siostrzenica Fincha, będąca świadkiem całej sytuacji. Wdowa po ofierze bezpośrednio wskazała wydarzenia z tragicznego dnia i wywołaną przez to traumę jako powód śmierci krewnej. Chociaż komenda policji nie doszukała się nieprawidłowości w działaniu funkcjonariusza i nie został oskarżony, a zamiast tego skazano prowodyrów tragicznego „żartu”, to rodzina ofiary od pięciu lat domagała się odszkodowania za śmierć krewnego. Ostatecznie rada miasta zdecydowała się na ugodę, wypłacając rodzinie odszkodowanie w kwocie pięciu milionów dolarów.

Drużyna prowodyrów przegrała wówczas ważny mecz (źródło: umggaming.com)

Trudno jest powiedzieć cokolwiek. Widziałam, jak ta rodzina przeżywa jedno rozczarowanie za drugim i wreszcie dzisiaj rozwiązaliśmy tę sprawę wspólnie, jako społeczność. Udało nam się” - przekazała rzeczniczka rodziny. Jeśli natomiast chodzi o wspomnianych wyżej prowodyrów, to okazali się nim półprofesjonalny gracz Call of Duty Casey „Miruhcle” Viner oraz niesławny internetowy troll Tyler „Swautistic” Barris. Drużyna Vinera pod koniec grudnia przegrała mecz ligowy w Call of Duty World War 2, a mężczyzna o porażkę oskarżył swojego kolegę z drużyny Shane’a „Baperiser” Gaskilla.

W ramach zemsty Viner skontaktował się z Barrisem, który znany był ze zgłaszania fałszywych alarmów bombowych oraz wzywania policyjnych interwencji bez powodu. Przekazał trollowi adres podany przez Gaskilla, pod którym ten rzekomo mieszkał, ale okazał się on fałszywy. Zamiast tego, policja trafiła pod dom Andrew Fincha. Ostatecznie „Swautistic” ze względu także na swoje wcześniejsze fałszywe alarmy i groźby został skazany na 20 lat bezwzględnego więzienia, natomiast dwaj gracze dostali niższe wyroki. Viner został skazany na 15 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, natomiast Gaskill usłyszał wyrok 18 miesięcy więzienia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: WWII

PS4, Xbox One, PC

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze