Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Byli twórcy Until Dawn mogą tworzyć nową grę na PS5 - tytuł roboczy to Project Beast

Na Unreal Engine 5.

Wygląda na to, że Sony - wspólnie z niezależnym studiem - tworzy nową produkcję na wyłączność dla PlayStation 5. Studio Ballistic Moonto zespół złożony z m.in. byłych pracowników Supermassive Games, w tym z osób pracujących przy Until Dawn.

Zaczęło się od krótkiej wiadomości na Twitterze, w której studio poinformowało o pracach nad nową grą na Unreal Engine 5 dla „dużego wydawcy”.

Samo w sobie niewiele to jeszcze mówi, ale na forum Resetera pojawiły się ustalenia jednego z użytkowników, który na profilu pewnego aktora w bazie portalu IMDb znalazł wzmiankę o pracy nad Project Beast (tytuł roboczy) – grze wideo tworzonej przez Ballistic Moon i Sony Interactive Entertainment. Aktor, którego nazwisko zostało ukryte, brał udział w sesji motion capture pod kierownictwem Johuy Archera. Archer pełnił wcześniej takie same obowiązki przy Until Dawn.

Internauci szybko powiązali fakty i doszli do wniosku, że tym „dużym wydawcą” wspomnianym przez Ballistic Moon na Twitterze musi być Sony. Forumowicze są też zdania, że powinniśmy spodziewać się skupionej na fabule gry dla jednego gracza w stylu Until Dawn czy The Quarry, na co mają wskazywać inne posty studia, ale to tylko przypuszczenia.

Mieszczące się w Wielkiej Brytanii studio Ballistic Moon ciągle powiększa zespół i planuje przeprowadzkę do większego biura.

O autorze

Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty. Wcześniej zajmował się drzewkami bonsai oraz był prezenterem radiowym.

Komentarze