Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Inpatient i Hidden Agenda - nowości od twórców Until Dawn

Prequel horroru w VR i technologiczny eksperyment.

Studio Supermassive Games, odpowiedzialne za horror Until Dawn na PlayStation 4, zapowiedziało kolejny spin-off gry - The Inpatient.

Gra ukaże się tylko w wersji VR, a akcja przeniesie nas 60 lat przed wydarzenia z Until Dawn. Miejsce, w którym zostanie umieszczona rozgrywka, to niepokojące sanatorium w Blackwood.

Opierając się na zaprezentowanym powyżej trailerze, The Inpatient sprawia wrażenie narracyjnej przygody, która wygląda zupełnie inaczej, niż wcześniejszy spin-off Until Dawn, Rush of Blood.

Supermassive Games to ostatnio bardzo pracowite studio. Oprócz gier obsługujących okulary wirtualnej rzeczywistości pracuje także nad eksperymentalną grą Hidden Agenda, która pozwoli kilku graczom na kontrolowanie wydarzeń w grze za pomocą telefonów komórkowych.

Historia koncentruje się na śledztwie przeprowadzanym przez detektywa będącego na tropie seryjnego mordercy, Trappera.

Gra stanowi technologiczny eksperyment, wykorzystujący system PlayLink. Dzięki aplikacji na telefonie, w rozgrywce będzie mogło brać udział do pięciu graczy, którzy dzięki wyborom dokonywanym na smartfonach będą mieli wpływ na wydarzenia przedstawione na ekranie.

Wybory dokonywane w Hidden Agenda będą miały głębokie konsekwencje, dzięki czemu rozgrywka może wyglądać za każdym razem zupełnie inaczej. Tytuł przewiduje również rozgrywkę jednoosobową.

Powyżej prezentujemy filmową zapowiedź tej nietypowej produkcji. Gra ukazać ma się jeszcze w tym roku.

Komentarze