Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror Until Dawn na PS3 - ujawniono wczesny prototyp gry

Z widokiem FPP.

Horror Until Dawn okazał się być w ubiegłym roku zaskakująco udaną produkcją, z interesującym podejściem do brutalnego kina klasy B i wyborami moralnymi. Niewielu pamięta jednak, że tytuł zaczynał jeszcze jako projekt na PS3.

Akcję planowano przedstawić z perspektywy pierwszej osoby, a gracze za pomocą kontrolerów PlayStation Move kontrolowali latarkę. Całość znacząco odbiega od tego, co ostatecznie trafiło na PS4.

Użytkownik „PtoPOnline” z serwisu YouTube dotarł niedawno do wczesnej wersji gry właśnie z PlayStation 3, czego efektem jest około 40 minut rozgrywki w poniższym materiale wideo:

Cover image for YouTube videoUntil Dawn : PS3 First Person Prototype

Until Dawn już wtedy straszyło, ale nie zaangażowano jeszcze aktorów, więc nigdzie nie znajdziemy podobieństw do Ramiego Maleka czy Petera Stormare.

Także sceny akcji kontrolowaliśmy kontrolerem ruchowym, w sekwencjach QTE. Nie wprowadzono również mechaniki uśmiercania poszczególnych postaci na dobre w wyniku podejmowanych wyborów, lecz sama fabuła przypomina ogólnie to, co dostaliśmy w pełnej wersji.

Gra studia Supermassive Games opowiada o grupie przyjaciół, którzy wybrali się do opuszczonego domu w górach. Nie spędzą wolnego czasu na zabawie, ale na walce o własne życie. Pobyt na odludziu urozmaici pojawienie się tajemniczego mordercy.

Pod względem rozgrywki, Until Dawn przypomina ostatecznie interaktywne produkcje od Telltale Games lub Quantic Dream. Produkcja powstała na zmodyfikowanej wersji silnika wykorzystanego przez Guerilla Games w strzelance Killzone Shadow Fall.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Until Dawn

PS4, PS3

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze