Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Borderlands 3 - The Impending Storm: Athenas, Maya, Ava, krypty, Captain Traunt (boss)

Misja główna, w której docieramy na nową planetę i do fragmentu klucza (Vault Key).

Zadanie główne w Borderlands 3, które rozpocznie się automatycznie po zakończeniu poprzedniej misji o nazwie Hostile Takeover, w której należało pod koniec pokonać bossa Gigaminda.

Aby rozpocząć bieżącą misje skieruj się w Sanctuarium na mostek i porozmawiaj z Lilith (1), po czym wysłuchaj komunikatu od Mayi.

Następnie podejdź do komputera i z listy z lewej wybierz nowy cel podróży - planetę Athenas (2). Po chwili statek wyruszy w jej stronę. Po dotarciu na miejsce zejdź do ładowni (cargo bay), a stamtąd skorzystaj z przejścia na planetę.

Spotkanie z Mayą i Avą

Po wylądowaniu rusz przed siebie. Po drodze natkniesz się na dwa automaty, w których warto uzupełnić zaopatrzenie amunicyjne i medyczne.

Kontynuuj jedyną możliwą ścieżką, aż dotrzesz na plac z dużą ilością wrogów. Zacznij z nimi walkę, uważając szczególnie na ciężkozbrojnych rywali, nazywanych Badass Heavy (3). W walce z nimi dobrze jest się trzymać na dystans i uważać na ich ostrzał oraz szarże.

Po oczyszczeniu terenu na placu boju pojawi się Maya (4). Podejdź do niej, po czym zacznij podążać za dziewczyną. Po drodze natkniecie się na kilka dużych grup wroga, z którymi się rozprawcie.

W pewnej chwili dotrzecie do zamkniętej bramy. Podejdź wtedy do małego tarana (5) i wejdź z nim w interakcję, co spowoduje uderzenie w dzwon i otworzenie przejścia do kolejnej lokacji.

Przejdź przez lokację z mnichami (Atheans Monks), po której trafisz na starcie z kolejną dużą grupą wrogów. Po rozprawieniu się z nimi skorzystaj z drugiego tarana, aby uderzyć następny dzwon i otworzyć przejście. Po kilku kolejnych starciach dotrzesz do Avy (6).

Przeszukanie krypt i znalezienie Eridium

Porozmawiaj chwilę z nową towarzyszką podróży, po czym zacznij za nią podążać, po drodze rozprawiając się z następnymi zastępami rywali.

Wkrótce dotrzecie do pierwszej krypty (7). Kiedy dziewczyna ją otworzy wejdź do środka i przeszukaj wszystkie zasobniki. Znajdziesz w nich cenne przedmioty, ale bez poszukiwanego Eridium.

Opuść pomieszczenie i wyrusz za Avą w dalszą podróż. Oczyść nekropolię z wrogów, po czym udaj się do drugiej krypty, gdzie rozpraw się z ratchami. Okaże się, że tu również nie ma Eridium. Po opuszczeniu lokacji będziesz musiał stoczyć walkę z dużym Ratch Nestem (8).

Po jego pokonaniu podnieś pozostały na ziemi fragment Eridium (9). Zacznij podążać za Avą, która otworzy przejście do twierdzy (Anchorhold). Przejdź przez most i oczyść plac z przeciwników.

Walka z bossem - Captain Traunt

Po ostatniej walce rusz przed siebie i kontynuuj, aż dotrzesz na plac, gdzie będziesz musiał stawić czoła głównego rywalowi w tej misji - Captainowi Trauntowi.

Jest to silnie opancerzony rywal (10), który posługuje się żywiołami wody i ognia, będąc na nie odporny. W trakcie walki pozostawaj w ciągłym ruchu i korzystaj z bocznych, osłoniętych przejść (11), które mogą zapewnić częściową ochronę przed wrogimi atakami.

W trakcie pobytu na podwyższeniach musisz jednak uważać na prowadzony przez rywala ostrzał, a także na przyzywane przez niego kule śniegu (12) lub ognia, które toczą się po obwodzie mapy, zadając spore obrażenia. Kiedy się zbliżają najlepiej jest przeskocz za balustradę.

Oprócz wypuszczanych kul Captain Traunt będzie również prowadził ostrzał kulami żywiołów (13) i podpalał (14) lub zamrażał określone pola na mapie. Nie wchodź na nie i staraj się nie dać trafić wrogowi.

Podczas walki trzymaj się stale na dystans, ponieważ jeśli podejdziesz za blisko, to boss skorzysta z miotaczy mrozu i ognia (15). Dlatego najlepszą taktyką jest ukrywanie się za filarami z boków planszy, uciekanie przed toczącymi się kulami i stałe ostrzeliwanie przeciwnika. Gdyby poziom zdrowia bohatera spadł do zera, to eliminuj słabszych wrogów.

Po zakończeniu walki podaruj Eridium Mayi i poczekaj, aż otworzy przejście do nowej lokacji. Udaj się do niej wraz z Mayą i Avą. Podejdź do skrzyni (16), a kiedy zostanie otworzona podnieść fragment klucza (Vault Key Fragment). Następnie wróć na pokład Sanctuary i porozmawiaj z Tannis oraz Lilith, co zakończy misję.

Następnie: Borderlands 3 - Space-Laser Tag: Rhys, Viper Drive, Skywell 27, Thruster, Katagawa Ball (boss)

Spis treści: Borderlands 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Borderlands 3 - Hostile Takeover: Lorelei, Rhys, Cyclone, Zer0, Gigamind (boss)

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze