Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Bloodborne - Stare Yharnam

Poradnik do Bloodborne: Jak unikać ognia karabinu, wilkołaki w kaplicy i odblokowanie skrótów.

Idź w lewo od latarni, a wejdziesz do Starego Yharnam. Usłyszysz głos rozkazujący, byś sobie poszedł. Nie słuchaj - idź w lewo w stronę mostu. Już na moście spotkasz pierwszą małą bestię, podstawowy i najczęściej spotykany (w różnych wariantach) rodzaj wroga w tej dzielnicy. Ci przeciwnicy boją się ognia, a więc wyposaż latarnię. Bestie dosyć często wykonują szybkie uniki, używaj więc raczej lekkich ciosów.

Po drugiej stronie mostu czekają trzy kolejne bestie, w tym jedna nieruchomo kucająca pod ścianą budynku. Pokonaj je i przejdź w lewo, by zdobyć Rosę krwi - wcześniej zabijając zakapturzoną bestię. Później wróć w stronę mostu i zacznij powoli schodzić po schodach - w ten sposób przyciągniesz uwagę wrogów. Uważaj, by nie zwabić zbyt wielu. Zakapturzone bestie mają nieco silniejsze ataki, ale są bardziej powolne.

Unikanie ognia karabinu

Kiedy będziesz na placyku za schodami, bądź bardzo czujny, ponieważ gdy dotrzesz do statuy pośrodku, łowca zacznie strzelać do ciebie z wieży. Używa potężnego karabinu maszynowego.

Tam właśnie czai się strzelec, przygotuj się na unikanie serii z karabinu

Niestety, przez pewien czas ten właśnie karabin będzie sporym utrapieniem. Po zakończeniu każdej serii strzałów masz chwilę na przemieszczenie się za kolejną osłonę. Z placyku musisz zeskoczyć w prawo, niżej. Trafisz na balkon, z którego przejdziesz do wnętrza - czeka tam większa zamaskowana bestia. Wyprowadza ciosy powoli, ale jeżeli cię złapie, może nawet zabić jednym trafieniem. Nie zbliżaj się tu do schodów w górę, bo zostaniesz ostrzelany. Zbierz antidotum z ciała - przyda się później.

Wybiegnij na chwilę na zewnątrz, gdzie czekają dwie mniejsze bestie, ale szybko wracaj z powrotem do budynku, by uniknąć ognia karabinu. Zwabisz w ten sposób wrogów, pokonaj ich w pomieszczeniu. Później szybko wybiegnij na zewnątrz i nie zwalniając kieruj się w lewo, przez kładkę i wejdź do kolejnego budynku. Zatrzymaj się od razu po przekroczeniu progu. Po lewej stronie, w rogu, są dwie małe bestie. Zabij je szybko. Następnie zacznij iść w stronę wyjścia, a z pomieszczenia po prawej wypadnie nagle większa bestia, więc uważaj. Zbierz krwawy odłamek z tego pokoiku.

Przed wieżą

Teraz musisz pozbyć się wrogów z dziedzińca, ale cały czas zagraża ci strzelec z wieży. Musisz postarać się zwabiać wrogów do środka, wybiegając na chwilę i szybko wracając do budynku. Jeżeli nie zdążyć wrócić przed serią strzałów, schowaj się za drzewem. W ten sposób pokonaj wszystkie bestie i podbiegnij pod samą ścianę budynku. Trzymając się tej ściany idź dalej w kierunku drewnianego mostku. Zaatakuje cię tutaj łowca. To trudny przeciwnik, walczący trochę jak Ojciec Gascoigne. Zawraca jednak, gdy się oddalisz na koniec kładki - wykorzystaj to, by pobawić się z nim w kotka i myszkę. Po walce nie wychodź na drugi plac, z którego przyszedł łowca, gdyż zostaniesz trafiony z wieży.

Idź w stronę wieży. Wejdź po drabinie po lewej stronie, ale na razie nie wchodź po drugiej drabinie - prowadzi ona na szczyt, gdzie czeka strzelec. To poważny przeciwnik, któremu na razie nie dasz rady. Lepiej wrócić tu później, gdy rozwiniesz postać. Zamiast tego, zeskocz na kładkę poniżej (na wprost od drabiny prowadzącej na górę).

Walka ze strzelcem: Jeżeli zdecydujesz się go pokonać, musisz wykazać się refleksem. Główne zagrożenie ze strony tego łowcy to strzelba, której używa często. Musisz wyczuć moment i szybko wykonywać uniki. Używaj też własnej broni palnej, by czynić łowcę wrażliwym na ciosy brutalne.

Jeżeli uda ci się pokonać strzelca, w Śnie Tropiciela będziesz mógł kupić nową broń - Wyrzutnię kołków (wbrew pozorom, to nie broń palna). Możesz też teraz zejść na placyk pod wieżą (gdzie wcześniej był inny łowca). Pokonaj tam wrony w prawym dalszym roku. Możesz tam znaleźć ukryte przejście - zauważysz przerwę w barierce i szary kawałek betonu. Przeskocz na niego i powoli opadaj w dół. Znajdziesz wejście do budynku, w którym czeka tłum bestii. To ryzykowne starcie, ale jeżeli ci się uda - na piętrze znajdziesz tutaj nowy zestaw ubioru (Osmalony, z dużą odpornością na ogień).

Bestie w kościele

Zakradnij się za plecy bestii na kładce i zabij ją. Nie zeskakuj na dół, wyjdź na drewniany balkon. Jesteś teraz w głównej sali kościoła. Przejdź po kładce do miejsca w centrum, gdzie z kładką łączą się różne deski. Uderz w miejsce związane liną, by spowodować wybuch - zabijesz tym samym część przeciwników. Dostrzeżesz porozrzucane gdzieniegdzie przedmioty, ale bezpieczniej będzie zebrać je później - wróć więc tu po pokonaniu wszystkich bestii. Na razie wracaj skąd przyszedłeś i zeskocz do korytarza.

Uderz w to miejsce

Na wprost czekają dwie bestie. Najpierw pokonaj tę mniejszą, po lewej, uważając jednocześnie na drugą. Po wszystkim zacznij schodzić po schodach. Wyposaż antidotum, na wszelki wypadek (ale staraj się nie używać więcej niż 1-2 sztuk). Szybko przejdź wejściem po prawej i od razu skręć w prawo, szybko pokonaj dużą bestię i biegiem wracaj na schody - przygotuj się na atak mniejszych bestii, które zaczną nadbiegać z dołu. Poczekaj aż skoczą, wykonaj unik i wtedy atakuj. Następnie czekaj aż zaczną nadchodzić kolejni wrogowie. Później możesz zejść na sam dół, do wielkiej sali - pokonaj ostatnie zakapturzone bestie.

Podejdź do ołtarza na końcu i zbierz Krew rytualną. Idź do wyjścia. Przejdź w lewo i szybko pokonaj wszystkie wrony, zbierz przedmiot i wracaj. Idź w prawo od wyjścia z kościoła. Zanim przejdziesz w prawo ścieżką, wejdź drzwiami nieco dalej (wejście jest za drzewem). Wejdź tu po drabinie, by odblokować skrót. Wracaj na dół, teraz idź dalej. Trafisz do placyku z kłębami dymu - są tu trzy mniejsze bestie. Pokonaj je szybko i idź dalej.

Wilkołaki i kolejny skrót

Na większym placu spacerują dwa wilkołaki. Obserwuj je i poczekaj aż się rozdzielą. Wtedy zabij je po kolei. Idź w lewo, w stronę mostku. Uważaj, bo z kościoła po prawej wyskoczy wilkołak - pokonaj go. Wejdź do budynku i idź na schody, po drodze pokonuj małe bestie. Rozglądaj się za przedmiotami, bo trochę ich tu jest. Idź na sam szczyt, a w końcu otworzysz drzwi - to kolejny skrót. Jeżeli pójdziesz w lewo, wejdziesz po drabinie i trafisz do wejścia do dzielnicy Stare Yharnam. Przy okazji, wracając od latarni, możesz przejść w prawo i zeskoczyć powoli po dachu na niższy poziom. Znajdziesz tu dwie bestie, a w zaułku będzie też nowa latarnia - trochę lepsza od starej. Weź ją i wracaj odkrytym skrótem na dół.

Uważaj na wilkołaka na ścianie

Idź prosto, by zyskać kolejne przedmioty, ale uważaj - na ścianie budynku czai się wilkołak. Zeskoczy, gdy skręcisz za róg budynku, by wziąć skarb. Pokonaj go i wracaj pod kościół. Idź prosto i skręć w lewo, w małej alejce między budynkami stoi duża bestka, szybko ją zlikwiduj. Na ulicy spaceruje jeszcze ostatni wilkołak, uważaj, bo jest ciasno. Idź przed siebie, po drodze pokonaj małego stworka (tego typu wrogowie upuszczają cenne przedmioty).

Trafisz na polanę przed kościołem. W środku czeka na ciebie trzeci boss. Wcześniej możesz pokonać trzy bestie czające się po bokach wśród trawy. Wypadnie z nich trochę antidotum - a to przyda się podczas walki.

Następnie: Bloodborne - Walka z bossem: Bestia żądna krwi, Kuźnia Kościoła Uzdrowienia

Powrót do spisu treści: Bloodborne - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Komentarze