Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 w dalekim tyle najpopularniejszych gier na Xboksach

Niżej niż Battlefield V.

Po wielu raportach na temat spadającej popularności na PC, okazuje się, że Battlefield 2042 nie radzi sobie zbyt dobrze także na Xboksach - wynika z listy najchętniej uruchamianych gier, ujawnionej w Microsoft Store.

Nie dysponujemy konkretnymi liczbami, lecz sklep w wersji przeznaczonej dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych w ogóle nie pokazuje już strzelanki EA w pierwszej pięćdziesiątce.

W Wielkiej Brytanii - kolejnym ważnym rynku - jest podobnie, ponieważ Battlefield 2042 plasuje się na 44. lokacie. Jeśli spojrzeć na zestawienie z polskiego Microsoft Store, grę znajdziemy na 48. pozycji.

Dość powiedzieć, że w naszym kraju wyżej - na 31. miejscu - jest Battlefield V. Lepiej radzą sobie także znacznie starsze pozycje, jak Destiny 2, Rainbow Six Siege, a nawet Marvel's Avengers.

Tymczasem kolejny rzut oka na wykres zainteresowania na Steamie pokazuje, że wersja PC nadal traci graczy. Szczyt ostatnich 24 godzin to 5,8 tys. użytkowników jednocześnie, choć jeszcze w ubiegłym tygodniu było to 8 tys.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze