Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Minthara: jak przyłączyć, romans

Jak doprowadzić do zbliżenia z Mintharą.

Minthara to drow, szefowa oddziału goblinów w akcie pierwszym w BG3. W tym miejscu dowiesz się, jak zwerbować ją do drużyny oraz w jaki sposób rozpocząć i poprowadzić romans.


Na tej stronie:


Minthara - jak dołączyć do drużyny

Przyłączenie do drużyny Minthary wymaga od ciebie przejścia na "mroczną stronę". Kobietę znajdziesz w Splugawionej Świątyni w Obozie goblinów - jest jednym z celów zadania Pokonaj gobliny. Jeśli nie zainicjujesz żadnej walki z goblinami, będziesz mógł swobodnie z nią porozmawiać.

Musisz zdradzić jej lokalizację Gaju Druidów (a więc najpierw go odwiedzić), by w ogóle zwróciła na ciebie uwagę. Twoim kolejnym zadaniem jest wniknięcie w szeregi "wroga" (druidów) i zainicjowanie wojny, przy czym twoim obowiązkiem będzie otworzenie bramy dla oddziałów Minhary. Krótko mówiąc - musisz wyeliminować mieszkańców Szmaragdowego Gaju dla Minthary.

Drugi cel to przekonanie jej, że jesteś godnym wyznawcą Absolutu - nie będzie to trudne, jeśli nie zamierzasz jej oszukiwać i faktycznie chcesz podążać złą ścieżką. Musisz jednak wykazać się oddaniem dla wiary bardziej niż wszystko inne. Po cutscenie będziesz wiedział, jaka jest jej decyzja, czy w jej oczach zdałeś test. Pytania mogą być podchwytliwe i różne dla innych postaci, dlatego upewnij się, że zapisałeś grę (możesz to zrobić również w trakcie trwania scenki).

Minthara - jak zwiększyć aprobatę

Możesz podróżować z Mintharą aż do zakończenia rozgrywki, dlatego warto wiedzieć, jak nie zepsuć łączącej was więzi. Minthara popiera:

  • lojalność wobec absolutu
  • trzymanie się z goblinami
  • korzystanie ze "złych" rozwiązań: szantaże, zastraszanie lub rozwiązania siłowe
  • przedkładanie jej interesów nad swoje - nie traktuje cię na równi z sobą. nie spodoba się jej, gdy spróbujesz odwracać role
  • unikanie tchórzostwa i niezdecydowania lub rozwiązań kompromisowych
  • gnębienie diabelstw

Minthara - jak prowadzić romans

Jak wspomniano na początku - pierwszym krokiem jest rekrutacja Minthary. Co ważne, dziewczyna nie jest postacią główną, dlatego posiada tylko jedną scenę, którą ujrzysz zaraz po pozbyciu się druidów w wojnie, gdy spotkasz się z Mintharą.

Odbędzie się uczta - jednak zamiast diabelstw jak w "dobrym zakończeniu", świętujesz wśród goblinów - i Minthara sama do ciebie podejdzie. Zapewnij ją, że jesteś wyznawcą Absolutu oraz że ona się dla ciebie liczy, a doprowadzisz do sceny seksu. Może być wymagane zdanie testu Perswazji, dlatego warto zapisać grę w trakcie rozmowy.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze