Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Avatar Frontiers of Pandora - walka: co warto wiedzieć

Wskazówki związane z prowadzeniem starć z wrogami i PZM.

W Avatar Frontiers of Pandora do dyspozycji gracza przekazano osiem rodzajów broni. Każda z nich ma inne zastosowanie w walce. Starcia nie polegają jednak wyłącznie na bezsensownym strzelaniu we wrogów: wykorzystaj ciche eliminacje, hakowanie wrogów i poznaj mechaniki pola walki zapoznając się z niniejszą stroną. Warto również zapoznać się z tematem amunicji specjalnej.


Na tej stronie:


Oznaczanie wrogów

Korzystając ze zmysłu Na'vi możesz oznaczać wrogów. Dzieje się to poprzez chwilowe skupienie się na celu. Gdy pojawi się nad nim strzałeczka w dół [1], będziesz widział go także po dezaktywacji zmysłu. Jeśli jest czerwona, wróg ma wysoki poziom. Jeśli przypomina czerwony "X", jest śmiertelnym zagrożeniem. Gdy dodatkowo wciśniesz przycisk sprawdź [2] celując we wroga, dodasz wpis na jego temat do przewodnika myśliwskiego, gdzie poznasz szczegóły na jego temat, w tym jego słabe punkty.

Oznaczanie jest łatwe i przydatne, ale może zagwarantować także zwiększone obrażenia, gdy nabędziesz umiejętność Wiedza taktyczna (drzewko Łowca).


Słabe punkty

Zwykli piechurzy są najłatwiejszymi wrogami: padają od jednej strzały (nawet w kolano) lub uderzenia pięścią. Nie należy ich jednak ignorować - dysponują karabinami i gdy są w grupie mogą solidnie obić bohatera. Dobrze jest wziąć ich na cel na początku, ponieważ jako pierwsi próbują wzywać posiłki. Ponadto w przypadku pancerzy wspomaganych nie zawsze uda ci się zniszczyć je jednym strzałem, co postawi na nogi całą bazę.

Mechy możesz przeskanować i zbadać ich wpisy w Przewodniku Myśliwskim. Aktywuj podgląd wrażliwych punktów [3] oraz wybierz Sprawdź [4], by móc obracać model. Żółte punkty są nieosłonione i podatne na zwykły atak. W przypadku części białych musisz wykorzystać amunicję przebijającą lub zastosować inną strategię walki (np. ładunki wybuchowe). Gdy wróg posiada opancerzoną szybę, nie możesz wyciągnąć go ze środka po ogłuszeniu.

By skutecznie eliminować pancerze PZM, zapoznaj się ze słabymi punktami: ogniwa, które znajdują się na ich plecach w miejscu łopatek oraz kabina pilota. Ogniwa jednak prawie zawsze są lepszym celem. By wyeliminować wroga z zaskoczenia jednym strzałem, użyj ciężkiego łuku i mocno go naciągnij. Jeśli jednak wróg jest dużo wyższego poziomu niż ty lub używasz słabego sprzętu, cios krytyczny może okazać się nie zabójczy.


Hakowanie robotów i działek

Działka przeciwlotnicze, stacjonarne a nawet wrogie egzoszkielety możesz zhakować, jeśli jesteś wystarczająco blisko. Spowoduje to ich wyłączenie. Niestety w przypadku pancerzy wspomaganych jest to krótkotrwały efekt, który co najwyżej pozwoli ci ostrzelać wroga lub wykonać na nim egzekucję.

Musisz być w zasięgu swojego narzędzia SID - wyekwipuj je i aktywuj, gdy ujrzysz niebieską, okrągłą ikonę. Jeśli wróg jest w ruchu, zadanie będzie utrudnione. Hakowanie wygląda tak samo, jak w przypadku innych urządzeń (dopasuj koła i poprowadź strzałkę w labiryncie), dlatego jeśli oponent jest w ruchu albo nie masz dobrej kryjówki, lepiej zrezygnuj z tej strategii.


Alarmowanie i posiłki

Przeciwnicy, z którymi wdasz się w walkę, mogą wezwać posiłki podczas niektórych zadań i w trakcie wyzwalania posterunków. By pozostać anonimowym eliminuj wrogów po cichu i z dala od kolegów. Używaj także strzał zamiast pocisków z karabinu lub materiałów wybuchowych. Nietrafienie strzałą obok przeciwnika (lub niezabicie go) natychmiast alarmuje jego i wrogów w pobliżu.

Wróg, który wzywa posiłki oznaczony jest małą ikoną radia. Wyeliminuj go, by przerwać ten proces (choć po chwili może rozpocząć komunikację inny przeciwnik)

Gdy przybędą posiłki, możesz spróbować zestrzelić śmigłowiec, który ich przynosi, pozbywając się czterech skrzydeł lub używając ładunku wybuchowego.


Gotuj lub kupuj posiłki

Gotowanie w Avatar Frontiers of Pandora pełni bardzo istotną rolę. Przygotowane dania zapewniają ogromne premie - widoczne po wskazaniu dania - jak 30% więcej zdrowia czy 45% więcej obrażeń. Poziom ten może rosnąć wraz z odblokowaniem nowych składników. Czas trwania wzmocnienia uzależniony jest od jakości użytych składników.

Spożyj danie przed walką. Możesz jednocześnie korzystać z więcej niż jednego wzmocnienia od posiłku. Poszukuj przepisów u handlarzy lub eksperymentuj samodzielnie z daniami, a poznasz cechy konkretnych typów składników.

Następnie: Avatar Frontiers of Pandora - hakowanie, SID

Spis treści: Avatar Frontiers of Pandora - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Avatar Frontiers of Pandora - zmiana wyglądu, skórki dla ikrana, przebieralnia

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avatar: Frontiers of Pandora

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze