Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atlas Fallen - odłamki ulepszeń: wszystkie regiony

Lista wszystkich odłamków do zebrania w grze.

Odłamki ulepszeń to istotne przedmioty w grze Atlas Fallen. Jest ich łącznie 17, a bez zebrania większości z nich nie ukończymy wątku fabularnego. Ułamki są rozsiane po trzech pierwszych obszarach gry.


Na tej stronie:


Znaczenie ułamków ulepszeń w grze

Ułamki ulepszeń są niezbędne do ulepszania Rękawicy – najważniejszego wyposażenia głównego bohatera. W trakcie fabuły, co jakiś czas, otrzymamy zadanie zebrania trzech z nich i dokonania wzmocnienia wspomnianej Rękawicy przy kowadle. Niektóre z nich znajdują się w dosyć dobrze widocznych miejscach, ale część jest pochowana w sekretnych kryjówkach. Czasami dostępu do odłamków bronią totemy pieczętujące lub elitarne demony czające się w pobliżu.

Nawet jeżeli zbierzemy wystarczającą do ukończenia gry ilość odłamków, to warto nadal ich szukać. Za dodatkowe odłamki otrzymamy po prostu kamienie esencji, które przydadzą się przy rozwoju postaci i naszych umiejętności.


Lokalizacja odłamków w Zakazanych Krainach

Odłamek 1/17

Odłamek numer jeden (1) znajduje się obok miasta Castrum VII. Najpierw musisz wyeliminować pobliskiego Nurka, aby odblokować element. Znalezienie tego artefaktu jest jednym z celów zadania pobocznego.


Odłamek 2/17

Kolejny odłamek schowany jest na zrujnowanej wieży (2) na południe od miasta Castrum VII. Najpierw wskocz na mniejszą wieżyczkę (3), skąd dostaniesz się do odłamka.


Odłamek 3/17

Następny element znajduje się na cyplu potężnej skały (4) ponad miastem Castrum VII. Dojdziesz do niej wykorzystując ścieżkę oraz pozostałości zamku (5) na zachodniej stronie góry. Do odblokowania tej części konieczne jest odpieczętowanie totemów.


Odłamek 4/17

Czwarty odłamek schowano w niewielkiej dolince na pustyni. Najpierw musisz ją oczyścić z demonów. Zdobycie tego odłamka jest jednym z celów zadania pobocznego.


Odłamek 5/17

Ten odłamek odnajdziesz na południowym krańcu Zakazanych Krain, w najbardziej wysuniętym posterunku. Najpierw musisz jednak pokonać lokalnego potężnego demona


Odłamek 6/17

Następny odłamek ukryto w jaskini nad Łosiowym Stawem na zachodnich rubieżach Zakazanych Krain.


Odłamek 7/17

Dwa ostatnie odłamki tego obszaru odnajdziemy w okolicy twierdzy na zachodzie. Pierwszy z nich znajduje się na wieży. Żeby się tam dostać, najpierw wskocz na ruiny dachu. Do odblokowania tej części konieczne jest odpieczętowanie totemów.


Odłamek 8/17

Ósmy odłamek znajdziesz na południe od twierdzy, na zboczu góry. Dojdziesz tam po okolicznych ruinach (7). Na dziedzińcu poniżej prawdopodobnie zaatakuje cię silny demon.


Lokalizacja odłamków w Podziemiach Bastengaru

Odłamek 9/17

Dwa odłamki znajdują się nad Zatopionym Miastem, ale aby dostać się do nich, potrzebujesz ulepszonej Rękawicy z możliwością miażdżenia czerwonych obiektów. Do pierwszego z nich dojdziesz po zniszczonych budynkach (8). Następnie wskocz na uniesiony element skalny i dostań się do podświetlonej na zielono jaskini (9).


Odłamek 10/17

>Następny odłamek czeka w podobnej jaskini, po drugiej stronie zniszczonego mostu (10). W tym przypadku potrzebujesz ulepszonego Skoku Powietrznego oraz umiejętności niszczenia czerwonych ścian.


Odłamek 11/17

Ten odłamek odblokujesz w trakcie przechodzenia wątku fabularnego, gdy będziesz przeszukiwać pracownię Valery na najniższym poziomie pałacu w Zatopionym Mieście.


Lokalizacja odłamków w Dzikich Ostępach

Odłamek 12/17

Dwunasty odłamek zakopano w piasku tuż pod obozowiskiem dziwnego myśliwego, którego spotykamy w trakcie jednej z misji.

Odłamek 13/17

Do trzynastego odłamka dostaniesz się wskakując na pierwszą wieżę (11), a następnie na kolejną (12). Obie ulokowano na środku pustyni. Do odblokowania odłamka konieczne jest odpieczętowanie totemów.

Odłamek 14/17

Kolejny odłamek znajduje się w niecce na południu Dzikich Ostępów. Najpierw musisz pokonać demony blokujące dostęp do niego.

Odłamek 15/17

Piętnasty odłamek odnajdziesz na pustyni w okolicy wioski górniczej. Broni go kolejny elitarny demon.

Odłamek 16/17

Przedostatni odłamek jest prosty do zdobycia. Znajduje się w ukrytej krypcie Świątyni na Poboczu. Najpierw musisz zniszczyć drzwi krypty poprzez ich zmiażdżenie.

Odłamek 17/17

>Ostatnia część znajduje się na charakterystycznej wysepce (13)na północy Dzikich Ostępów. Wykorzystaj okoliczne Zapomniane Ścieżki, aby najpierw się dostać na wysepkę, a potem odblokować totemy pieczętujące, co otworzy możliwość zebrania odłamka.

Spis treści: Atlas Fallen - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Laszczak

Współpracownik

Komentarze