Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atlas Fallen - Bitwa bogów

Zmierzamy na ostateczne starcie z Thelosem.

Bitwa bogów to rozbudowana misja finałowa gry Atlas Fallen. W jej początkowej fazie wykonamy dwa pomniejsze misje główne, następnie udamy się na pogrzeb Valery, aby na sam koniec zmierzyć się z Thelosem w jego świątyni.


Bitwa bogów


Czarne Pustkowie

Misję rozpoczynamy zjeżdżając po piasku i wkraczając do ostatniego obszaru gry - Czarnego Pustkowia. Po krótkiej rozmowie z Nyaalem skieruj się nieco w prawo i spotkaj się w obozie z Khendrą, aby zrealizować cel opcjonalny.

Źródła na bagnach i w ruinach

W tym miejscu rozpoczynają się dwie pomniejsze misje główne, które sprowadzają się do zniszczenia źródeł energii Thelosa w dwóch lokacjach. Misje Źródło na bagnach oraz Źródło w ruinach opisaliśmy na oddzielnych stronach.

Pogrzeb Valery i Skoczki

Po zniszczeniu źródeł możesz przed finałową walką porozmawiać z Khendrą w forcie położonym w środkowej części Czarnego Pustkowia. Przywódczyni zaprosi cię na pogrzeb jej siostry Valery. Jest to cel opcjonalny.

Czas w końcu udać się na ostateczną walkę. Kieruj się w stronę miejsca pobytu Thelosa, do którego prowadzą bardzo długie schody. Po drodze spotkasz dwa Skoczki (1). Nie musisz z nimi walczyć, ale ich pokonanie jest celem zlecenia dodatkowego o tytule Obrona posterunku. Opis przejścia tego zadania i pokonania potworów opisaliśmy na innej stronie. Aby przejść do finałowej walki udaj się do ołtarza znajdującego się na szczycie schodów.

Czempion Thelosa - finałowa walka

Twoim ostatecznym przeciwnikiem będzie Czempion Thelosa. W trakcie walki musisz zwracać uwagę nie tylko na potwory i głównego demona, ale także na podłoże. Unikaj pułapek (2), które potrafią nas unieruchomić na dłuższy czas.

Od początku walki skup się na zadawaniu jak największych obrażeń Czempionowi. W miarę możliwości ignoruj pozostałe demony i wykorzystuj prawy trigger, aby zadawać obrażenia wszystkim potworom dookoła, co znacznie przyspieszy zapełnianie paska impetu. Uważaj również na laserowe linie (4). Przeskakuj nad nimi, aby unikać straty zdrowia i impetu.

Co jakiś czas Czempion będzie przeskakiwać na środek i otoczy się czerwoną tarczą ochronną. Podłoże zamieni się w bolesny, ruchomy piasek. Musisz wtedy skakać po platformach (5) wykorzystując Skok Powietrzny. Staraj się skakać po kolei i nie za szybko, aby wytrwać trudny moment, aż piasek zniknie i znowu będziesz mógł biegać.

Wykorzystuj momenty, gdy Czempion uderza o ziemię rękawicą (6). To idealny moment na zadanie serii ciosów. Gdy pokonasz przeciwnika, wątek fabularny dobiegnie końca.

Spis treści: Atlas Fallen - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Atlas Fallen

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze