Skip to main content

Sprzedaż Atlas Fallen rozczarowała, ale twórcy i tak planują przywrócić grę do życia

Ujawniono „edycję rozszerzoną”.

Atlas Fallen trafiło na rynek w sierpniu tego roku i zostało szybko przysłonięte przez inne, zdecydowanie głośniejsze premiery. Mimo że produkcja nie sprzedała się tak dobrze, jak chciałby wydawca, w przyszłym roku doczeka się nowej zawartości.

Jak podaje serwis Gamingbolt, plany przywrócenia gry do życia ujawniono w raporcie finansowym firmy Focus Entertainment. Termin „rozczarowująca premiera Atlas Fallen” pada w dokumentach całkiem często, ale przy jednym z punktów pojawiła się dodatkowo wzmianka o „edycji rozszerzonej” oraz nowej zawartości, która ma trafić na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku fiskalnego, czyli między kwietniem a wrześniem.

Co miałoby wejść w skład nowego wydania gry? Tego niestety nie ujawniono. Atlas Fallen w założeniach przypomina serię Monster Hunter, więc potencjalny dodatek zaoferowałby zapewne nowe bronie i przeciwników, a być może także i lokacje. Jednym z najmocniejszych punktów gry jest walka, więc rozszerzenie oparte na rozgrywcę, a niekoniecznie fabule, miałoby zapewne najwięcej sensu.

Więcej dowiemy się najpewniej na początku przyszłego roku. Dla przypomnienia: w Atlas Fallen zagramy na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W grze przemierzamy pustynny świat, który wypełniony jest różnej maści potworami. Równocześnie w tle toczy się fabuła, która stanowi jednak głównie zachęte oraz powód do ubijania kolejnych bestii.

Atlas Fallen miało nieszczęście trafić na rynek w gorącym okresie, niedługo po Baldur's Gate 3. Choć większość recenzentów wyraziło się o grze pozytywnie, chętnych do zabawy było niewielu. Dodanie nowej zawartości rok po premierze raczej nie uratuje sytuacji, ale fani eksplorowania pustyni na pewno się ucieszą.

Read this next