Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - sekretna broń znaleziona przez graczy w stercie kamieni

Łuk cywilizacji Isu.
  • ACV pozwala w łatwy sposób zdobyć mocny łuk
  • Sztuczka wymaga wielokrotnego wczytywania gry
  • Nie jest to oczywiście metoda zamierzona przez twórców

Fani Assassin's Creed Valhalla odnaleźli sekretny, potężny łuk w najmniej spodziewanym miejscu - stercie kamieni. Okazało się, że to glitch, bo według twórców istnieje prawidłowa metoda na zdobycie broni.

Aby dodać do ekwipunku łuk Nodens' Arc (nazwa oryginalna), należy udać się w północne rejony głównej mapy gry. Na niewielkiej wyspie pośrodku jeziora w Northumbrii znajduje się skała, która w normalnych warunkach powinna rozpaść się po uderzeniu, pozwalając Eivor zdobyć surowce. Ta sterta pozostaje jednak nienaruszona po ataku.

YouTuber JorRaptor pokazuje, że po uderzeniu kamieni, wczytaniu gry, a potem kilkukrotnym powtórzeniu procesu, na ekranie pojawia się informacja o zdobyciu nowego łuku. Metodę zweryfikowało już wielu internautów - większość otrzymała broń po trzech załadowaniach gry.

Nodens' Arc jest naprawdę skuteczny. Ponadto pochodzi od Isu - cywilizacji, która zgodnie z fabułą serii, zamieszkiwała Ziemię przed ludźmi. JorRaptor był w stanie trzema strzałami powalić legendarne zwierzę (rodzaj opcjonalnych bossów w Valhalli) na wysokim poziomie trudności.

Do znaleziska odniósł się na Twitterze Darby McDevitt, dyrektor narracji Assassin's Creed Valhalla. Deweloper zaznaczył, że istnieje prawidłowa, przygotowana przez twórców metoda na uzyskanie łuku, a sposób JorRaptora to po prostu glitch, który może przydać się speedrunnerom. McDevitt nie ujawnił jednak szczegółów.

Źródło grafiki głównej: JorRaptor

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze