Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Valhalla - Bies z piekła rodem: Wulfhilda

Tajemnica zabitego bydła.

Pora wykonać pierwsze prawdziwe zadanie poboczne. Kiedy pierwszy raz rozbudujesz wioskę i zwiedzisz swoją komnatę, a potem porozmawiasz z Sigurdem, zobaczysz niebieską ikonę z wykrzyknikiem (1) na radarze. Wskazuje ona skrzynkę na listy w twojej komnacie. Pójdź tam, otwórz skrzynkę i przeczytaj notatkę Sunnivy. To rozpocznie tę misję.

Do miejsca docelowego (2) dotrzesz oczywiście łodzią. Po drodze warto robić sobie przystanki, by wdrapywać się na punkty synchronizacji (3), żeby w ten sposób zyskiwać miejsca do szybkiej podróży.

Zanim dotrzesz do wioski, jest szansa, że bandyci zatrzymają łódź i zaatakują cię - nie będą jednak stanowić dużego wyzwania. Kiedy dopłyniesz do osady, możesz użyć zmysłu Odyna, by podświetlić cel (4). Podejdź tam, a zacznie się scenka.

Po scence musisz walczyć z wieśniakami. Będą bardzo trudni do pokonania, ale nie musisz nic im robić. Mogą wygrać, a misja potoczy się dalej. Udaj się na pole z martwym bydłem i zbadaj (5) ciała krów, w tym także to na dachu. Porozmawiaj ze staruszką i z dziećmi stojącymi na wieży.

W ten sposób zbierzesz wszystkie poszlaki. Po scence z podsumowaniem śledztwa wróć do Wulfildy, by rozpocząć kolejny etap tego wątku.

Następnie: Assassin's Creed Valhalla - Trofeum na honorowe miejsce: śledztwo i Grendel

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Komentarze