Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Assassin's Creed Origins - Oaza w Fajum (Faiyum Oasis): mapa

Papirusy, posągi Ptolemeusza, ważne punkty, skarby w lokacji Fajum.

Oaza w Fajum (na mapie widoczne jako Faiyum Oasis) to spory region graniczący z lokacją Fajum. Położony jest nad tym samym, wielkim jeziorem i składa się między innymi z zespołu wysp i bardzo dużej miejscowości zwanej Krokodilopolis.

To właśnie tam znajduje się nowy element gry, jakim jest arena gladiatorów. Dostęp do walk otrzymasz jednak dopiero po ukończeniu zadania głównego Szczęki Krokodyla. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż udział w walkach przynosi wiele korzyści i stanowi świetny trening walki.


Oaza w Fajum - papirusy, kamienne kręgi, skarby, grobowce

Poniżej znajduje się mapa lokacji Oaza w Fajum. Kliknij ją, aby powiększyć do optymalnych rozmiarów lub skorzystaj z linka pod ilustracją.

Mapa Oazy w Fajum w Assassin's Creed Origins

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

W Oazie w Fajum nie znajdziesz miejsc do ustawiania gwiazd, czyli aktywności pobocznej nazywanej kamiennym kręgami. Dowiedz się więcej o zadaniach tego typu, klikając w link.

Wielbiciele zagadek papirusu mogą za to liczyć na aktywności tego typu w Oazie w Fajum. Znajdziesz tu dwa miejsca, w których podniesiesz papirusy z zagadkami.

Polecamy także zbieranie skarbów. W przypadku Oazy w Fajum może ci to zabrać nieco czasu. W tej lokacji znajdziesz bowiem aż dziesięć miejsc, w których ukryte są skarby tego typu. Często są jednak bronione przez strażników lub znajdujących się w obozach wojskowych, a także dzikie zwierzęta.

Oprócz skarbów warto także eksplorować wszystkie grobowce. Niestety w Oazie w Fajum nie uświadczymy takiej aktywności, ale warto wybrać się przykładowo do Gizy, gdzie jest ich najwięcej.

Odwiedzaj także sklepy różnego typu:

  • kuźnia - sprzedasz tu niepotrzebne bronie i ulepszysz swoje ulubione
  • stajnia - możesz tu sprzedać swojego obecnego wierzchowca i zakupić wielbłąda lub konia
  • tkacz - w tym miejscu możesz zaopatrzyć się w nowe szaty, dzięki którym zmienisz ubranie, a także sprzedasz materiały rzemieślnicze

Tym razem jednak nie zaznaczyliśmy ich na mapie, gdyż można na nie trafić łatwo w większych skupiskach ludzi i miejscowościach. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy lub mocniej powiększyć mapę lokacji w grze.Oaza w Fajum to całkiem sporo, ale przede wszystkim zróżnicowana lokacja. W zależności od tego, gdzie będziesz się w danej chwili znajdował, możesz użyć wierzchowca lub podróżować pieszo, a także pływać zdobytą w dowolny sposób łodzią.

O autorze
Komentarze