Forza Horizon 5 - biegłość: co to jest, jak zwiększać, zdobywanie punktów

Wszystko o biegłości samochodu.

Czytając poniższe informacje, zdobędziesz wiadomości o biegłości, czyli dodatkowych zaletach, które wpływają na jazdę danym samochodem.

Na tej stronie

Biegłość w Forza Horizon 5 - do czego służy

Biegłością samochodu w Forza Horizon 5 określamy poziom umiejętności jazdy danym samochodem, ale nie tylko. Zwiększając biegłość pojazdu bowiem, wpływamy na między innymi takie parametry jak:

 • wyższy wynik umiejętności z kombinacji,
 • dodatkowe punkty doświadczenia,
 • zwiększenie przyrostu punktów doświadczenia,
 • dodatkowe punkty Forzathon,
 • dodatkowe losowania,
 • a także wiele innych czynników, często związanych z typem pojazdu i stylem poruszania się po świecie gry.

Co ważne, biegłość odblokowujemy dla każdego auta osobno. Aby sprawdzić biegłość danego samochodu, należy najpierw go posiadać, a potem go wybrać. Następnie należy - w menu głównym - przejść do kafelka Biegłość (1) - w zakładce Samochody (2).

036

Wówczas pojawi się okno, w którym możemy zdobyć nowe zalety. Po lewej stronie znajdują się zalety (3), a po prawej - koszt podświetlonej zalety i pozostałe punkty do wydania (4).

037

Aby wykupić pierwszą zaletę, należy rozpocząć od wybrania tej, która znajduje się w dolnym, lewym rogu (5), a następnie można zakupić sąsiadujące zalety, czyli te, które mają białe tło (6). Nie można bowiem nabyć wyszarzonych zalet, zanim nie wykupimy poprzednich.

038

Jak zdobywać punkty biegłości

Aby wykupić kolejne zalety biegłości samochodu, należy zdobywać punkty (7), które otrzymujemy za:

 • czystą jazdę, podczas której przez dłuższy okres nie uderzymy w rywalizujący z nami samochód czy przeszkodę,
 • driftowanie,
 • wyprzedzanie, wyskoki w powietrzu, jazdę bokiem, uderzanie w zniszczalne obiekty (np. płoty, słupy), omijanie innych pojazdów,
 • generalnie należy wykonywać triki i jak najdłużej trwające kombinacje umiejętności podczas jazdy samochodem (w tym celu warto postawić na szaleńczą jazdę po otwartych przestrzeniach, gdzie znajduje się dużo pagórków i elementów zniszczalnych, a mało przeszkód, w które możemy uderzyć; punkty zdobywamy także podczas zawodów, więc warto - przy tej okazji - nabić jak najwyższy wynik),
 • uderzania w inne samochody, ściany, bandy i inne bariery powodują, że zdobyte w danej kombinacji punkty zostają anulowane, dlatego należy uważać, by nie zniweczyć swojego wysiłku.
039

Kiedy dana kombinacja zakończy się, a my w tym czasie nie uderzymy w samochód bądź inną przeszkodę, to otrzymamy punkty (7), które wypełniają poziom biegłości (8). Kiedy pasek się zapełni, otrzymamy jeden punkt biegłości, który możemy zużyć, by zakupić nową zaletę.

040

Następnie: Forza Horizon 5 - tablica rejestracyjna: jak zmienić

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - szybka podróż: jak korzystać

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami