Skip to main content

Nowy dodatek do Forza Horizon 5 zaoferuje masę piasku i błota

Ale nie dla starszej generacji.

Studio Playground Games potwierdziło premierę drugiego rozszerzenia do Forza Horizon 5. Dodatek Rally Adventure skupi się na wyścigach w piaszczystym terenie i zadebiutuje 29 marca na PC oraz konsoli Xbox Series X/S.

Jak widzimy na zaprezentowanym zwiastunie, dodatek przeniesie rozgrywkę do piaszczystej lokacji - Sierra Nueva. W zestawie z pustynią otrzymamy także nową kampanię oraz możliwość zdobycia kolejnych dziesięciu samochodów. Tym razem postawiono na wyścigi rajdowe, pojazdy będą więc odpowiednio przystosowane do nieprzyjaznego terenu.

Prowadź rajdowe bestie i podbijaj surowe Sierra Nueva. Dołącz do trzech zespołów rajdowych i wyrusz w najbardziej ekscytujące trasy Rally Adventure. Poczuj intensywność pyłu i piaszczystych dróg w dziesięciu nowych samochodach z funkcją buzujących płomieni. Eksploruj kratery, opuszczone kamieniołomy i łatwo zniszczalny las palmowy” - czytamy w opisie rozszerzenia.

Wszystkie atrakcje ominą jednak użytkowników Xbox One. Wygląda na to, że Playground Games - podobnie jak wielu innych deweloperów - odcina się od starszej generacji, by skupić siły na rozwoju gry dla komputerów osobistych oraz konsoli Xbox Series X/S.

W ramach przypomnienia, Forza Horizon 5 zadebiutowała w 2021 roku. Pierwszy oficjalny dodatek trafił do gry rok po premierze i był poświęcony samochodzikom z popularnej serii Hot Wheels. Podobnie jak Rally Adventure, oferował nową mapę, ścieżkę kariery oraz oczywiście zestaw pojazdów.

Zobacz także