Skip to main content

Ujawniono mapę i trasy nowego dodatku do Forza Horizon 5

Jest spora i całkiem zielona.

Twórcy Forza Horizon 5 pochwalili się szczegółami mapy z nadchodzącego dodatku Rally Adventure. Nowa lokacja robi wrażenie rozmiarem i zaskakuje różnorodnością flory.

Pierwsze zapowiedzi sugerowały, że rozszerzenie przeniesie akcję gry do zakurzonego i piaszczystego klimatu. Jak się jednak okazuje, Sierra Nueva zaoferuje także bardziej egzotyczne widoki. Oficjalna mapa opublikowana przez Playground Games potwierdza, że tym razem otrzymamy teren znacznie większy w porównaniu do rozszerzeń z poprzednich odsłon.

Cała lokacja będzie się składać z sześciu zróżnicowanych biomów. Zwiedzimy więc masywne kaniony, zielone wzgórza przecinane wąskimi strumykami, zalane lasy palmowe, okolice opuszczonych kopalni, tereny pustynne oraz miasteczko Pueblo Artza.

Wraz z nową mapą otrzymamy oczywiście zestaw unikalnych wyścigów, wyzwań i przede wszystkim samochodów. Dodatek stawia na jazdę w ciężkim terenie, do użytku otrzymamy więc dziesięć rajdowych pojazdów: od klasyków po półciężarówki i łaziki buggy. Pełną listę maszyn, które trafią do gry, opublikowano całkiem niedawno.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 Rally Adventure zadebiutuje na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S już 29 marca 2023 roku. Wedle pierwszej zapowiedzi, tytuł miał ominąć starszą generację. Z oficjalnego forum serii dowiedzieliśmy się jednak, że w planach jest wydanie na obie platformy.

Warto wspomnieć, że gracze, którzy wykupili Edycję Platynową, Premium Add-ons lub Expansion Bundle, otrzymają dodatek w zestawie. Posiadacze podstawowej wersji gry będą musieli zapłacić 20 dolarów (około 89 złotych).

Zobacz także