Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mimo krytyki, już ponad 30 milionów osób gra w Forza Horizon 5

To więcej niż 3/4 populacji Polski.

Wygląda na to, że Forza Horizon 5 radzi sobie znakomicie pomimo krytyki, z jaka mierzą się twórcy oraz sama gra. Od premiery w listopadzie 2021 roku zręcznościowe wyścigi zgromadziły liczbę graczy niemal dorównująca populacji Polski.

Internauci zauważyli, że w oparciu o samą tabelę liderów w grze, Forza Horizon 5 przekroczyła już liczbę 30 milionów graczy. Dla porównania całkowita populacja Polski wynosi obecnie 37,9 mln mieszkańców (stan na 2022 rok). To ogromny wynik, zwłaszcza zważywszy na to, z jak dużą krytyką mierzy się ostatnia produkcja Playground Games.

Choć Forza Horizon 5 zaliczyła rekordowy start (10 mln graczy w premierowym tygodniu), to od początku tytuł mierzył się z problemami. W grze początkowo można było napotkać sporo błędów, często padały też zarzuty dotyczące niskiej grywalności i ogólnej odtwórczości. Obecnie sporo głosów niezadowolenia skierowanych jest do obsługi technicznej i moderacji, które mają po macoszemu traktować kwestię oszustów i cheaterów, oraz - jeśli wierzyć graczom - przyznawać „bany za nic”.

Najwyraźniej większości graczy nie przeszkadza to cieszyć się grą, która potrafi zapewnić sporo niezobowiązującej zabawy na długie godziny - pomimo wielu wad i krytyki ze strony najwierniejszych fanów. Warto jednak mieć na uwadze, że nie mamy pewności, ile z tych osób rzeczywiście gra regularnie. Wpływ na liczbę grających z pewnością ma też fakt obecności gry od premiery w subskrypcji Game Pass na PC i konsolach Xbox.

Niemniej ponad 30 milionów graczy to bardzo dużo. Jest to wynik porównywalny z Sea of Thieves (30 mln graczy), Black Desert Online (30 mln graczy) czy... Pack-Manem (30 mln graczy). Co więcej, produkcji Playground Games wcale nie jest daleko do The Sims 4 (36 mln graczy) czy nawet CS:GO (46 mln graczy). Oznacza to, że Forza Horizon 5 jest jedną z najpopularniejszych gier w ofercie Microsoftu.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze