Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znamy listę aut z nowego dodatku do Forza Horizon 5

Są też nowe zrzuty ekranu.

Microsoft przedstawił nowe zrzuty ekranu oraz listę aut z nadchodzącego dodatku Rajdowa Przygoda do Forza Horizon 5. Jak możemy się dowiedzieć, do gry trafi w sumie 10 nowych pojazdów: od rajdowych klasyków, przez zmodyfikowane półciężarówki, aż po łaziki buggy.

Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu gry, dodatek wprowadzi nowe części mechaniczne, pozwalające dostosować każdą z nowych maszyn do swoich preferencji. Ponadto twórcy rozszerzą infrastrukturę sieciową gry o system zapobiegania opóźnieniom, dodadzą nowe efekty wizualne i audio dla ognia, a w opcjach asyst pojawi się kontrola startu, zapobiegająca niekontrolowanemu kręceniu się kół przy ruszaniu z miejsca.

Listę dostępnych w dodatku pojazdów zamieszczamy niżej:

  • Alumicraft #122 Class 1 Buggy 2021
  • Alumicraft #6165 Trick Truck 2022
  • Casey Currie Motorsports #4402 Ultra 4 Trophy Jeep 2019
  • Ford #4 Ford Focus RS 2001
  • Ford F-150 Lightning Platinum 2022
  • Hoonigan Volkswagen Baja Beetle Class 5/1600 „Scumbug” 1973
  • Jimco #179 Hammerhead Class 1 2019
  • Jimco #240 Fastball Racing Spec Trophy Truck 2019
  • Polaris RZR Pro 4 Truck #37 RJ Anderson 2021
  • Polaris RZR Pro XP Factory Racing Limited Edition 2021

Podobnie jak w wypadku poprzednich rozszerzeń, Rajdowa Przygoda wprowadzi do gry całkowicie nową mapę Sierra Nueva. Chociaż zapewne będzie znacznie mniejsza od terenu dostępnego w podstawowej wersji gry, to czekają tam na nas unikalne wyścigi, Przygody Horizon, wyzwania i lokacje do zwiedzenia.

Sierra Nueva zawiera szeroką gamę biomów do eksploracji, w tym miasto Pueblo Artza, wielki Opuszczony Kamieniołom - idealny do pokazów Gymkhana - zmieniające się dynamicznie Piaskowe Wydmy, kręty i ciasny Pustynny Wąwóz, nierówne Zielone Wzgórza oraz możliwy do pełnego zniszczenia Las Palmowy” - czytamy w zapowiedzi.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 Rally Adventure trafi do sprzedaży już 29 marca 2023 na Xbox Series X/S, Xbox One oraz PC (Game Pass i Steam). Posiadacze Forza Horizon 5 Edycja Platynowa, Premium Add-ons Bundle lub Expansions Bundle otrzymają do niego bezpłatny dostęp. Osoby, które kupiły standardową wersję gry, będą musiały za dostęp do zawartości zapłacić 20 dolarów (ok. 89 zł).

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze