Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dom aukcyjny w Forza Horizon 5 zamknięty. Używający błędu gracze zrujnowali ekonomię gry

Deweloperzy pracują nad przebudową balansu.

Deweloperzy ze studia Playground Games wyjaśnili, dlaczego dom aukcyjny w Forza Horizon 5 od tygodnia jest nieczynny. Okazuje się, że korzystający z błędu gracze zrujnowali ekonomię gry.

Dom aukcyjny pozostanie niedostępny, podczas gdy pracujemy nad przebudowaniem balansu ekonomii licytacji. Przepraszamy za niedogodności i poinformujemy o postępach, gdy tylko będzie taka możliwość” - czytamy w opisie najnowszej łatki.

Jak informuje serwis GamesRadar, problem dotyczył błędu w zawodach Super 7, podczas których gracze mogli zdobyć ogromny zapas pieniędzy w grze. Z tego powodu zdarzało się, że bardzo bogaci gracze lekką ręką wykupywali najdroższe i najbardziej poszukiwane auta - szczególnie takie, które można było zdobyć tylko podczas ograniczonych czasowo wydarzeń - podczas licytacji.

Według wspomnianej wyżej łatki, glitch został już naprawiony, razem z kilkoma pomniejszymi usterkami. Wygląda jednak na to, że problemy spowodowane przez nieuczciwych użytkowników były na tyle duże, że konieczna jest znaczna przebudowa działania domu aukcyjnego.

Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 zadebiutowała w zeszłym roku. Pierwszy oficjalny dodatek - stanowiący efekt współpracy z producentem zabawek Hot Wheels - zadebiutował w lipcu tego roku. Oferuje on graczom zupełnie nową mapę, nową linię fabularną oraz zestaw dodatkowych zawodów, wyzwań i oczywiście pojazdów.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze